Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Akademik tarafından hazırlanan Ielts ders programları ile Ielts Sınavına hazırlanmak başarıyı kolaylaştırır.

Ielts Dersi
 Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler hakkında Bilgi

1 – Ielts Dersi ( Birebir Özel Ielts Ders)
2 – Ielts Dersi ( 4 Kişiden Oluşan Gruplarla Ielts Dersi )

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Dersi’ne çalışırken dikkat edilmesi gereken mühim noktalar :

Ielts Sınavı çalışması , başka imtihanlara göre daha ayrıntılıdır. Ielts imtihanı çalışma sistemi tamamen sabır ve ezbere dayalı bir sistemdir. İngilizcenizin esas seviyeden saygınlıken belli bir gelişme dahilinde olması gerekmektedir. İlk yapacağınız , İngilizcenizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Ielts Sınavında yüksek not elde etmek  isterseniz , imtihan pratiğinizi devamlı yapmanız gerekir. Speaking bölümünde kelime ve konuşma kabiliyetlerinizi geliştirmelisiniz. Ielts imtihanının başka bölümleri de İngilizce teorik bilgileri gerektirir.

 

Ielts imtihanı çalışma programı :

1- Sık sık İngilizce Okumalısınız, Ielts imtihanı hazırlığı aşamasına geçildiğinde, bu tür yoğun okumalar (Akademik seviyede dergi,gazete gibi) sınav hazırlığında mühim bir rol oynar. Bol bol okuyarak bilgi sahibi olmak ve edindiğiniz daha önceki bilgileri güncel tutmak gibi önemli bir artınız olur

2. Sunum Yapma, Ielts sınavına hazırlanırken yüksek seviyede akademik makaleler okumak ve bu işlemden sonra okunulan makaleyi sanki bir toplum karşısında bulunuyormuş yada bir seminer veriyormuş gibi konuşarak sunmak sınava hazırlanan adayların hem konuşma pratiğini geliştirir, kendine güven aşılar hemde konuşmaları sık yapılan bu çalışmalarla akıcılık kazanır.

3-Düzenli İmtihan Çalışmaları Yapmak, En mühim adımlardan birisi düzenli pratik yapmaktır, böylece imtihan alışkanlığınızı yitirmezsiniz, Şayet , imtihan da başarılı olamıyorsanız yada eksikleriniz varsa bunlar kafi miktarda  pratik yapmamaktan kaynaklanır.

4- Ezberleme ve Özümseme, Dil öğrenmede mühim unsurlardan birisi de dikkatli kelime ezberleme sürecidir. Yeni kelimelerin ezberlenmesi,özümsenmesi vede doğru yerlerde kullanılması, Ielts imtihanı skorunuzu yükseltecek mühim faktörler arasındadır. Ezberlemenin gerçek amaca ulaşması için, konsantrasyon ve kararlılık da gereklidir.

5-Sınav günü, Sınav günü, sınav gerginliğinden etkilenmemek ve sınavın yarattığı baskıdan kurtulmak  ve  hata yapmamanız  amacıyla imtihan evvelsi hazırlığınızın çok iyi olması gerekir.

6 – En önemli konu ielts sınavı hazırlık çalışmaları boyunca sadece bu çalışmalara odaklanmak ,günlük hayatla ilgili bazı olaylardan olabildiğince uzak kalarak konsatrosyonu kaybetmemek

7 – Ielts sınavına hazırlanırken 4 aşamadan oluşan bu sınavın hangi bölümünden ders alacağına yada sınavın tüm aşamaları için mi ders alıp alınmayacağına karar vermek.

8 – Hazırlık çalışmalarına süreklilik kazandırmak.

 

Ielts başarı, Ielts Sınavı hazırlıkta uygulanan Özel Ielts ders programları , İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma başarınızı geliştirmeyi amaçlar.

Ielts başarısı için, gerektiği zaman İngilizce noksanlarınızıda gidererek gerekli Ielts eğitimi verilmektedir.Ielts sınavında başarılı olabilmek için Ielts teknikleri ve soru şekillerini de çok iyi bilmek gerekir. Bu nedenle,Ielts sınavı sırasında çıkabilecek tarz da soruları Ielts sınavı başarısı için uygulanır ve bu uygulanan program , Ielts sınavı sırasında alacağınız puanların yükselmesine katkı sağlar .