0

Ielts Dershanesi

IELTS DERSHANESİ HAKKINDA

Ielts Dershanesi Hakkında Bilgi

1 – Ielts Dershanesi ( Birebir Ielts Özel Ders)
2 – Ielts Dershanesi ( 4 Kişilik Gruplarla Ielts Özel Ders)

1 – Ielts Dershanesi ( Birebir Ielts Özel Ders): Dershanede birebir özel ders almak amacı ile öğrencilerin sınav öncesi aldıkları hazırlık derslerinde en iyi yardımcıları olana ve onlara sınavla ilgili tüm sınav çözüm teknikleri dahil bilgileri veren, içeriğinde bulunan kelime haznesini geliştirici alıştırmalarla öğrencinin bu konuda ki tüm eksik ve noksan yanlarını kapatan, içinde öğrenci yararına verilen bilgileri öğrenciler okudukça onların  kendilerini olan güvenini arttıran ve çok deneyimli, akademik kariyer sahibi uzman hocalar aracılığı ile uygulanan programa katılan ve eğitim almak isteyen öğrenciler, bu tür bir programda yer aldıkları için doğal olarak otomatikman programın hangi günlerde işleneceği konusunda söz sahibi olur ve gün ve saatleri öğrenci kendi özel yaşamındaki düzenini bozmayacak biçimde seçebilir.

Öğrencinin programda kaç ders alacağı,  seviyesine, bilgi ve becerisine ve de sınavda almayı istediği skora bağlı olarak tayin edilir.

Tüm yapılan bu ölçüm  ve hazırlıklardan sonra, öğrencide mevcut olan bilgi eksikliğini ve yetersiz yanlarını gideren ve onun tüm niteliklerini kapsayacak bir biçimde  salt ” öğrenciye özgü ve özel ” bir program bütün incelikleri, özellikleri ve ayrıntıları da içerecek şekilde devreye girer.

2 – Ielts Dershanesi ( 4 Kişilik Gruplarla Ielts Özel Ders): 4 eşit seviyede seçilen öğrencilerden küçük gruplar oluşturulur ve bu gruplarda çağdaş seviyede ve modern yöntemlerle çok ciddi ve etkin  dersler verilir. İçeriğinde var olan özel bilgiler aracılığı ile öğrencilere sınav hakkında onların  bilmesi gereken tüm bilgileri veren, sınavın en stratejik konularından biri olan ve sınavın başarılmasında büyük bir rol üstlenen kelime dağarcığı problemini tüm ayrıntıları ile çözen programların uygulandığı gruplar halinde yapılan bu derslere bile özel ders diye isim vermemizin nedeni, bilimsel araştırmaların sonuçlarına dayalı bir düzenlemedir. Zira, bilimsel araştırmalar, 4 kişi, ile yapılan grup derslerinin  en az birebir ders kadar etkili olabileceğini ileri sürmüş ve bu fikrini kanıtlamıştır. Bu nedenle, gruplar öğrencilerin çıkarları da düşünülerek 4 kişiden oluşturulur.

Böylece, ders sürecinde öğrenciler hem daha rahat etme imkanı bulur hemde istedikleri anda anlamadıkları bir konu ile karşılaştıklarında soru sorabilirler. Oysa daha kalabalık grup derslerinde  bu imkan yoktur.

Bu küçük grupların ikinci bir avantajı da, mevcut az olduğundan eğitmenler rahatlıkla öğrencilerle iletişim kurabilir ve onlarla birebir ilgilenebilir.

Elbette ki tüm bu olumlu uygulamalar eğitim sonuçlarına yansır ve sınavdan öğrenciler iyi sonuçlar elde ederek çıkar.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREKİR

  • Öğrencilere diğer tüm kurumlarda yapılan ve öğrencinin imzaladığı ”  SENET “  uygulaması bizde yoktur. Hatta, öğrenci isterse zamanını daha önceden bildirmek koşulu ile ödemelerini taksitle de yapabilir.
  • Sınavda başarılı olmak için çok sayıda akademik kelime bilmek bu sınavın olmazsa olmazları arasındadır. Bu nedenle, özel hazırlanmış kelimelerle ilgili alıştırmalar öğrencilere verilir ve tümünün çözülmesi ve yapılması istenir. Böylece, ders alan öğrencilerin hem kelime haznesi gelişir hemde bildikleri kelime sayısı artar.
  • Dershanede verilen eğitimler sırasında öğrencilere sadece eksik İngilizce bilgilerini tamamlayıcı bilgiler verilmez aynı süreçte, onlara girdikleri sınavda sorulan soruların doğru ve daha hızlı bir biçimde yanıtlamalarına destek olacak ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri dersleri “ de verilerek bu yanları da güçlendirilir.

ÖĞRENCİLERE ÖĞÜT VE ÖNERİLER

  • Bu sınavda mutlaka başarılı olmak ve yüksek bir skor elde etmek isteyenlere sınava da az bir zamanları varsa mutlaka birebir özel ders almaları önerilir.

Written by

Türkiye’de yaygın köklü bir kuruluş olan,İngilizce ağırlıklı olmak üzere dil eğitimi veren İbrahim Şahin Ielts Akademik Eğitim, İstanbul’da yabancı dil öğrenirken kaliteli eğitim almak isteyenlere hizmet vermektedir. Eğitim programlarımızda bizleri farklı kılan temel özelliklerimizden biri Global Dil Portfolyosuna uygun eğitim vermemiz, diğeri de pratik ağırlıklı, uygulamalı bir dil okulu olmamızdır. Konularında uzman özel ders öğretmenimiz ile, öğrencilerimize başlangıç seviyesinden başlayarak kişiye özgün Ielts Özel Ders programları ile IELTS’e hazırlanmaktadır.

No Comments Yet.

Leave a reply