Ielts Özel Ders Fiyatları

Ielts Özel Ders Fiyatları Hakkında

Ielts Özel Ders Fiyatları Hakkında Bilgi

Ielts Özel Ders Fiyatları1 – Ielts özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders )

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders ): IELTS den korkan ama bu arada da mutlaka geçmek zorunda olan öğrencilere, sınavın tüm işlevlerini bilen ve buna göre nasıl önlem alınması gerektiği konusunda açıklamalar ve öneriler sunan, sınavın geçilmesi için her modülde yapılması gerekenleri bir bir anlatan, ciddi ve sorumlu öğretimde olaması gereken tüm bilgi, sistem  ve yöntemleri içeren programların eşliğinde, onun gösterdiği şekilde IELTS özel ders verilir ve öğrenci % 100 sınava hazır hale getirilir.

2 – Ielts Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders ): Sınav hazırlık çalışmaları başladığında, toplu IELTS derslerine katılarak ders almak isteyen öğrenciler,  sınavın tüm özelliklerini bilen ve öğrenciyi buna göre yönlendirerek  bilgi veren , sınavda sorulan tüm soruların yanıtlarını bilen daha doğrusu bunlara göre çözüm teknikleri öneren, her modülde soruların  yanıtları için ayrı, ayrı teknikler ve ayrıntılar sunan, öğrencinin içerdiği bilgilerle moralini düzelten ve kendine güvenmesini sağlayan özelliklerin bulunduğu programlar eşliğinde ders yapar ve uzman eğitmenler gözetiminde verilen derslerle öğrenciler başarılı olur.

Ielts Özel Ders Fiyatları Hakkında

Ielts özel ders  fiyatları, konusunda söylenecek pek bir şey yok. Yalnızca, bilinmesi gereken  özel ders fiyatları, elbette ki kalabalık gruplarla alınan ders fiyatlarına oranla pahalı gibi görünse de aslında, kalabalık gruplarla yapılan  derslerden alınan fiyatlarla , özel ders fiyatları arasında,  özel ders lehine çok az bir fazlalık var. Oda şundan kaynaklanır. Açıklayalım :
Hazırlık eğitimlerinde  alınan ders sayısı  özel ders programlarında 1 ise, aynı ders  kalabalık gruplarla yapıldığında 5 ders sürer. Yani , burada özel ders ile kalabalık gruplarla yapılan dersler arasında 1 / 5 gibi bir bağlantı vardır.
Eğitim almak için hazırlık yapan bir aday   öğrencinin , sınava hazırlanmak ,için gruplarla yapılan  programlarda 30 ders alması gerektiğini varsayalım. Kalabalık bir grupla gerçekleştirilen bu 30 derslik program, bire bir özel ders alındığında, aday öğrencinin algılama kapasitesine bağlı olarak  yukarıdaki hesaba göre 5 derste bitmesi gerekir. Eğitim alan aday öğrencinin algılama kapasitesinin düşük olduğunu var sayarak, 30 derslik eğitimin 10 ders sürdüğünü varsayalım ve yapılan ödemeleri kıyaslayalım.
Kalabalık gruplarla yapılan 30 derslik bir program için 1.0000  lira ödendiğini var saysak,  özel ders fiyatının da 100 lira olduğunu düşünsek; 10 özel ders için ödenen para ile gruba ödenen para aynı olur.

Şimdi, grup dersleri her seferinde 3 ders olsa, aday öğrenci 10 kez kursa gitmek zorunda kalır. Oysa,özel ders programı aday öğrencinin her gidişinde 2 ders olarak uygulansa, aday öğrencinin  ders gitmesi gereken sayı 5 dir. Şu halde, grup derslerinde 10 kez yol parası halbuki,  özel ders te ise 5 kez yol parası ödenir ve aynı zamanda zamandan da tasarruf edilmiş olur.

Ayrıca, sınav için hazırlanan aday öğrenciler şayet yetersiz buldukları tek bir modül içinde ders alabilirler. Mesela, essay yazımı zayıf olan bir öğrenci sadece essay writing dersi alabilir. Bu derste en çok yine aday öğrencinin bilgi seviyesine bağlı olarak 6 – 8 ders sürer. Oysa kalabalık grup eğitimlerinde böyle bir olanak yoktur.

NOT : Akademik Eğitimde programlar 10 derslik paketler şeklinde uygulanır. Her 10 derslik programın bitiminde, aday öğrenci istenilen seviye gelmişse dersler kesilir aksi halde, 10 derslik programlar sırayla uygulanmaya devam eder.