DENİZLİ IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Fark programındaki IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Farkı....

DENİZLİ IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Fark

DENİZLİ IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Fark Ne

DENİZLİDE Muhtemelen IELTS’i ve  Denizli IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Farkı duymuşsunuzdur .Denizli Özel IELTS Academic ve Özel  IELTS General Training Arasında fark olsa da ne de olsa eğitim, çalışma ve göç için dünyanın önde gelen sınavıdır. Ve dünya yeniden seyahat etmeye başladığında, yabancı üniversiteler ve vize başvuruları artıyor .

  • Ancak iki tür IELTS sınavı olduğunu ve  Denizli IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Farkı biliyor muydunuz? Bu doğru – IELTS Academic ve IELTS General Training.

IELTS‘e giren birçok kişi, hangi sınava girmeleri gerektiğinden genellikle %100 emin değildir. Bu yüzden buradayız. Denizli IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki farkı açıklayacağız ve hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız!

 

IELTS nedir?

İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek veya İngilizce konuşulan bir üniversitede okumak istiyorsanız , İngilizce dil yeterliliğinizi göstermek için IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Farkı düşünerek IELTS gibi akredite bir sınava girmeniz gerekir.

İngilizceniz testte değerlendirilecek ve 1’den 9’a kadar derecelendirilecektir. Daha sonra bu puan grubunu gelecekteki işverenlere, okullara ve göçmenlik kurumlarına gösterebilirsiniz .

DENİZLİ

Hangi IELTS sınavı benim için uygun?

IELTS Academic’i mi yoksa General Training’i mi seçeceğiniz, Ana IELTS Academic ve Ana  IELTS General Training Arasındaki Farkı  gözeterek onu alma nedenlerinize ve nerede yaşamak veya okumak istediğinize bağlıdır:

DENİZLİ IELTS Genel Eğitimi

IELTS General sınavı, günlük İngilizce kullanımınızı test eder. Orta öğretim, göç veya iş deneyimi için uygundur.

Orta öğretim, okul veya kolej gibi derece seviyesinin altındaki her şeyi içerir.

Göç, İngiltere, Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda gibi hedef ülkeleri içerir.

Bu, İngilizce konuşulan bir ülkede normal yaşama hazırlık olduğundan , sınavda her gün iş ve toplumla ilgili konuların ortaya çıktığını görmeyi bekleyin.

DENİZLİ IELTS Akademik

DENİZLİ  IELTS Akademik ise, yüksek öğrenim için okumak veya profesyonel kayıt yaptırmak istiyorsanız idealdir.

Yüksek öğrenim, üniversitede lisans ve lisansüstü eğitimi içerir.

Mesleki kayıt, seçtiğiniz ülkede hemşirelik, tıp, muhasebe, hukuk, mühendislik vb. alanlarda çalışmanıza olanak tanır.

Bu akademik bir sınav olduğundan, sınavda işe ve çalışmaya uygun konuları görmeyi bekleyin.

Lütfen, farklı ülkelerin ihtiyacınız olan hem test türü hem de grup puanı için kendi gereksinimleri olduğunu unutmayın. Kuruluşunuzun kendi gereksinimleri de olabilir. Bu nedenle, sınavınız için rezervasyon yaptırmadan önce gideceğiniz ülkenin ilgili hükümet veya kurumun web sitesini kontrol ettiğinizden emin olun.

 

Test formatında herhangi bir farklılık var mı?

DENİZLİ IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Fark var. Demek IELTS sınavını seçtin. Şimdi ne olacak?

Bir sonraki adım, seçtiğiniz sınav için test formatını öğrenmektir . Neyse ki, IELTS testleri aynı formatı takip ediyor. Bu, her ikisinin de dört bölümü olduğu anlamına gelir: Yazma, Okuma, Dinleme ve Konuşma.

 

Gördüğünüz gibi,DENİZLİ IELTS Academic ve IELTS General Training Arasındaki Fark var  ve IELTS General ve Academic için Konuşma ve Dinleme görevleri tamamen aynıdır, ancak Okuma ve Yazma bölümleri arasında bazı farklılıklar vardır.

Hadi daha yakından bakalım!

IELTS Okuma

Hem IELTS General hem de IELTS Academic testleri, 60 dakika içinde tamamlanması gereken üç metin ve 40 soru içerir.

IELTS Genel ve Akademik bölümleri için görev türleri her zaman aynıdır, örneğin çoktan seçmeli, boşlukları doldurma, doğru veya yanlış vb. Ancak, bir diyagramı etiketleme Akademik sınavda biraz daha yaygındır.

Metinler arasında uzunluk, tema ve kaynaklar açısından aşağıda belirtildiği gibi başka farklılıklar da vardır :

 

*IELTS Akademik metinleri sinir bilim, havacılık veya hava kirliliği gibi temalar içerse de, sizi yalnızca İngilizce becerilerinizle test ettiklerini unutmamak önemlidir. Konular hakkında uzman bilgisine ihtiyacınız yok.

IELTS Yazma

IELTS General ve IELTS Academic’in 60 dakikada tamamlanması gereken iki yazılı görevi vardır.

İki test arasındaki temel fark Yazma Görevi 1’dedir:

 

Hem IELTS General hem de Academic, Writing Task 2 için en az 250 kelime ile yazılması gereken bir kompozisyon sorusuna sahiptir.

Deneme soru formatı her iki sınav için de tamamen aynıdır. Örneğin, bir konuda size ‘ne kadar katılıyorsunuz…’ diye sorulacak. Bununla birlikte, Akademik soru, cevabınıza daha akademik bir şekilde odaklanmanızı sağlamak için biraz daha spesifik olabilir.

 

Puanlamada farklılıklar var mı?

Puanlama, hem IELTS General Training hem de IELTS Academic Writing bölümleri için aynıdır. Soruya ne kadar iyi cevap verdiğinize, fikirlerinizi ne kadar iyi organize ettiğinize, kelime dağarcığınıza ve dilbilginize göre işaretlenirsiniz.

Ancak, IELTS General Training’de ton daha önemlidir. Mektubunuzu kime ve neden yazdığınızı dikkatlice düşünmeli ve doğru formalite seviyesini seçmelisiniz.

Akademik Okuma metinleri bazen IELTS General‘den daha zor kelime dağarcığına sahiptir veya daha karmaşık bir tarza sahiptir. Sonuç olarak, belirli bir grup puanı almak için Genel Eğitim Okuma testinde daha fazla soruyu doğru yanıtlamanız gerekebilir .

 

Hala emin değil misiniz…?

Öğrenciler bunu daha zorlayıcı bulsa da, genellikle IELTS Academic’in daha fazla talep gördüğünü görüyoruz. Neden? Niye? Çünkü size iş ve eğitim için daha fazla fırsat verir.

Bu nedenle , IELTS Akademik sınavının tüm bölümlerine hazırlanmanıza yardımcı olmak için 8 haftalık yoğun bir IELTS kursu sunuyoruz. Ve unutmayın, gitmek istediğiniz yol buysa, bu kurs yine de General’e hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Şimdi kaydolun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir