DENİZLİ IELTS ( Reading ) Okuma 

IELTS ( Reading ) Okuma DENİZLİ IELTS ( READING ) OKUMA TAKTİĞİ

DENİZLİ IELTS ( Reading ) Okuma Eğitimi 

DENİZLİ  IELTS ( Reading ) Okuma eğitim merkezimizdeki DENİZLİ  IELTS ( Reading ) Okuma ünitelerimizde düzenlenen IELTS ( Reading ) Okuma öğretilerinde, IELTS AKADEMİK EĞİTİM ,Grup IELTS yada IELTS ÖZEL DERS programları ve IELTS Özel dersleri ile İngilizcenizi geliştirmenin iki yolunu Grup IELTS yada IELTS ÖZEL DERS programları ve IELTS Özel dersleri ile eğitimini verdiğimiz  IELTS ( Reading ) Okuma testi, çok çeşitli DENİZLİ  IELTS ( Reading ) okuma becerilerini test etmek için tasarlanmış 40 sorudan oluşur. Bu IELTS ( Reading ) Okuma parçaları , ana fikir için okuma, ana fikirler için okuma, ayrıntı için okuma, göz gezdirme, mantıksal argümanı anlama ve yazarların görüşlerini, tutumlarını ve amaçlarını tanımayı içerir.

IELTS ( Reading ) okuma sınavında hem IELTS General Training hem de Academic testlerinde benzer soru tipleri alacaksınız, ancak IELTS ( Reading ) okuma  metni konuları farklı.

IELTS ( Reading ) Okuma sınavındaki 40 soruyu cevaplamak için sadece 60 dakikanız olduğu için testte zamanınızı yönetmek önemlidir. IELTS ( Reading ) Okuma  testinin her bir bölümü için her zaman 20 dakikadan fazla harcamamanız önerilir, ancak ilk IELTS ( Reading ) Okuma bölümünü  kolay bulursanız, daha kısa sürede bitirebilir ve sonraki iki bölümdeki soruları yanıtlamak için daha fazla zaman tanıyabilirsiniz. .

 

Genel Eğitim Okuması

IELTS Genel Eğitim Okuma bölümleri, İngilizce konuşulan bir ülkede günlük olarak bulabileceğiniz materyallerden alıntılardır. Bu bölümdeki sorular, aşağıdakiler gibi günlük materyallerde bulunan içeriği anlama yeteneğinizi test edecektir:

 • Gazeteler
 • Reklamlar
 • el kitapları
 • Bildirimler.

Akademik Okuma

IELTS Akademik sınavı, dünya çapında üniversitelere kabul ve profesyonel kayıtlar için kullanılır, bu nedenle bu bölümdeki General IELTS ( Reading ) Okuma soruları, akademik materyallerde bulunan içeriği anlama yeteneğinizi test edecektir.

Sınav gününe hazırlanmak için aşağıdakilerden farklı konulardaki metinleri okuduğunuzdan emin olun:

 • Kitap
 • dergiler
 • Gazeteler

Bir dizi farklı metin türünü IELTS ( Reading ) okuma deneyiminiz olduğunda, IELTS ( Reading ) Okuma eğitim bölümlerimizde ki Hızlı IELTS ( Reading ) Okuma ünitelerimizde organize edilen Yoğun IELTS ( Reading ) Okuma öğretilerinde her metin türüyle bağlantılı sorulara daha fazla odaklanabileceksiniz.

 

Soru türleri (Akademik ve Genel Eğitim)

AkademIk İELTS ( Reading ) Okuma eğitim merkezimizdeki Özel  IELTS ( Reading ) Okuma ünitelerimizde düzenlenen  IELTS ( Reading ) Okuma öğretilerinde söylendiği gibi Genel ve Akademik Okuma testlerinde aşağıdakiler gibi çeşitli soru türleri bekleyebilirsiniz:

 • Çoktan seçmeli
 • tanımlama bilgileri
 • Bir yazarın görüşlerini/iddialarını belirleme
 • eşleşen bilgiler
 • eşleşen başlıklar
 • Eşleşen özellikler
 • Eşleşen cümle sonları
 • cümle tamamlama
 • Özet, not, tablo, akış şeması tamamlama
 • Diyagram etiketi tamamlama
 • Kısa cevaplı sorular

60 dakika içinde bir dizi soru tipini doğru bir şekilde cevaplayabildiğinizden emin olmak için zamanınızı yönetmeniz gerekecektir.

 

Zamanı yönetmek için ipuçları

Geçitten göz gezdirin

Okuma testinizde 3 farklı okuma parçası olacaktır. Ana fikri anlamak için tüm pasajı hızlıca gözden geçirebilirsiniz. Zaman alıcı ve gereksiz olabileceğinden, her cümleyi ayrıntılı olarak okumak için zaman harcamayın. Başlıklara, alt başlıklara odaklanın ve pasajı tanımlayan ana noktaları arayın.

Giriş ve sonuca dikkat edin

Yazarın bakış açısı genellikle giriş ve sonuç bölümünde ifade edilir. Okuma parçasının bu iki bölümünü okuduğunuzda çoğu soruyu doğru cevaplayabilirsiniz. Giriş ve sonucu iyice gözden geçirdikten sonra pasajın gövdesini gözden geçirin.

Anahtar kelimeleri tanımlayın

IELTS ( Reading ) Okuma parçasındaki  anahtar kelime, pasajla ilişkili kavramı tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Bu anahtar kelimeleri tanımlayın ve pasajı gözden geçirirken bunların altını çizin veya vurgulayın.

Cevaplamaya başlamadan önce tüm soruları okuyun

Cevaplamaya başlamadan önce, tüm sorulara hızlıca bir göz atın. Soruların 3, 4 veya daha fazla grup halinde göründüğünü unutmayın, bu nedenle metni incelemeden önce bu soru grubunu okuyun . IELTS ( Reading ) Okuma sorularınızda anahtar bilgi kelimelerini vurguladığınızdan emin olun ve pasajı gözden geçirip anahtar kelimeleri belirlediğiniz için cevaplarınızı bulmanız daha kolay olacaktır.

Her soruyu cevapla

Cevabı veya seçeneği bulamasanız bile her soruyu cevaplamayı unutmayın. Zamanınız tükeniyorsa, cevap yanlışsa bir puan kaybetmeyeceğinizi unutmayın, bu nedenle eğitimli bir tahminde bulunun ve cevabı doğru alabilirsiniz.

Cevaplarınızı kontrol edin

Cevaplarınızı kontrol etmek, IELTS Okuma puanınızı yükseltmenize yardımcı olabilir. Tüm soruları yanıtladığınızdan emin olun.