IELTS

IELTS Hazırlık Kursu ile IELTS sınavında başarı gelir.IELTS ve HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

IELTS ve HAKKINDA AYRINTILAR

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde öğrencilere IELTS’in , dünya çapında İngilizce yeterliliğini test eden Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi olduğu anlatılır IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde ki  IELTS, 140 ülkede 1000’den fazla yerde British Council, IDP Australia ve Cambridge English Language Assessment’in ortak mülkiyetindedir.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz   IELTS, yüksek öğrenim ve küresel göç için dünyanın en popüler İngilizce sınavıdır. Bu,IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz , IELTS’in Birleşik Krallık’ta ve Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda dahil diğer ülkelerde IELTS eğitim ve göçmenlik için IELTS dil sınavlarında uzun süredir oynadığı önemli rolü devam ettirmektedir.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz   IELTS,  dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) test eder. IELTS, eğitim, göçmenlik ve profesyonel akreditasyon için gerçek hayatta İngilizce iletişim kurma becerisini ölçen güvenli, geçerli ve güvenilir bir sınavdır.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz , IELTS,Adayları, dünya çapında 1.000’den fazla merkez ve lokasyonda bir IELTS sınavına girebilirler. IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerindeeğitimini verdiğimiz bu küresel test, en yüksek kalite kontrol seviyelerine sahiptir. Dünya çapında 1.4 milyon IELTS testi gerçekleştiriyor.

Aday iki tür IELTS sınavından birini seçebilir: Okumak, çalışmak veya göç etmek isteyip istemediğinize bağlı olarak IELTS Akademik, IELTS Genel Eğitim veya UKVI Onaylı. Her iki IELTS modülü de de dört bölümden oluşur – IELTS Dinleme, IELTS  IELTS Okuma, IELTS Yazma ve IELTS Konuşma. IELTS sonuçları, benzersiz IELTS 9-bant ölçeğinde derecelendirilir.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz     IELTS‘in iki formatı vardır.

Akademik ve Genel

IELTS‘in iki versiyonu vardır: Akademik ve Genel .

  1. Akademik IELTS Sertifikası, İngilizce konuşulan ülkelerdeki okullara, kolejlere ve üniversitelere kabul için kullanılır.
  2. Genel Eğitim IELTS sertifikası (ve bazen Akademik IELTS), İngiltere, Kanada, Avustralya, ABD, Yeni Zelanda, vb.’ye göç etmek veya çalışmak isteyen herkes için zorunludur.

 

Kullanıcı, İngilizce seviyesini korumak için çalıştığını kanıtlamadıkça, iki yıldan eski bir IELTS,raporunun geçerli sayılmaması tavsiye edilir.

Genellikle IELTS Academic iki haftada bir, IELTS General ise dört haftada bir yapılır.

IELTS SINAVI  4 bölümden oluşur:

  • Dinleme
  • Okuma
  • yazı yazma
  • Konuşma

IELTS sonuçları

IELTS Sonuçları testten 13 gün sonra yayınlanır.

IELTS‘i geçmek için gereken minimum puan yoktur. IELTS puanı 0 ila 9 puan arasında değerlendirilir . IELTS sertifikası bir Test Rapor Formu’dur . “Bant 1” (kullanıcı olmayan) ile “Bant 9” (uzman kullanıcı) arasında puan alan tüm IELTS sınav katılımcılarına verilir ve her kurum farklı bir eşik belirler.

IELTS sertifika örneği

Genel IELTS timlerinde puanları en yakın yarım banda bildirilir (örneğin 7.5, 8.0, 8.5 alabilirsiniz).

Toplam puan .25 ile biterse, bir sonraki yarım banda (toplam 6.25=6.5) yuvarlanır ve .75 ile biterse, bir sonraki tam banda (toplam 7.75=8.0) yuvarlanır.

En iyi üniversitelerin çoğu, kabul için 6.0-7.0 genel IELTS puanı gerektirir.

IELTS özel Ders merkezimizde tesis edilen IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders eğitiminde her IELTS puanı, belirli bir İngilizce yeterliliğine karşılık gelir.