IELTS

IELTSIELTS VE YİNE IELTS

IELTS VE IELTS DERSİ

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla ielts Özel Ders

Yüksek Puan için IELTS İpuçları ve Stratejileri

IELTS  merkezimizde kurulan IELTS  birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde öğrencilere IELTS’in , dünya çapında İngilizce yeterliliğini test eden Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi olduğu anlatılır . IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde öğrettiğimiz  IELTS ( Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi ), Cambridge English Language Assessment, British Council ve IDP Australia tarafından yürütülen ve yönetilen standart bir İngilizce sınavıdır.

IELTS Sınavı, yurt dışında eğitim görmek veya çalışmak gibi göçmenlik amaçları için İngilizce dilinde yeterliliği göstermek için yapılır.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz   IELTS, (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi), Cambridge English Language Assessment, British Council ve IDP Australia tarafından yürütülen ve yönetilen standart bir İngilizce sınavıdır.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde öğrencilere IELTS Sınavı, yurt dışında eğitim görmek veya çalışmak gibi göçmenlik amaçları için İngilizce dilinde yeterliliği göstermek için yapılır.

Akademik Amaçlı Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS) sınavına girmem gerekip gerekmediğini nasıl anlarım?

Ana diliniz İngilizce değilse, IELTS (veya TOEFL) sonuçlarını göndermeniz gerekir. İngilizce‘nin tek eğitim dili olduğu bir kurumdan lisans derecesi aldıysanız, bu şarttan muaf olursunuz.

Herhangi bir noktada İngilizce‘nin tek eğitim dili OLMADIĞI bir kuruma kayıt olduysanız, lütfen   özel durumunuzla ilgili olarak HGSE Kabulleri ile iletişime geçin. Örneğin, İngilizce dışındaki bir üniversiteden bir ABD kolejine/üniversitesine geçiş yaptıysanız, bu size ait olabilir.

Lütfen dikkat: Bu durum sadece yaz okulu veya yurt dışında okuyan öğrenciler olarak değil, kayıtlı, derece arayan bir aday olarak transfer olan IELTS öğrencileri için geçerlidir.

Amerika Birleşik Devletlerinde yüksek lisans derecesi aldıysam IELTS’e girmek zorunda mıyım?

Eğitimin İngilizce verildiği bir kurumda lisansüstü derecelerin tamamlanması, başvuru sahibini IELTS/TOEFL şartından muaf tutmaz.

IELTS puanı ne kadar yeni olmalı?

2022-2023 akademik yılında IELTS e kayıt için başvuruyorsanız, sınava 1 Ocak 2020 veya sonrasında girmiş olmanız gerekir . COVID-19’un IELTS de neden olduğu sınırlamalar nedeniyle, IELTS sonbahar 2022 kaydı için IELTS Göstergesini kabul ediyoruz.

IELTS’e girebileceğim son gün nedir?

IELTS Test sağlayıcısından resmi puan almanın iki ile üç hafta sürebileceğini lütfen unutmayın. Komitenin başvurunuzu gözden geçirmesi için resmi puan raporlarınızın Kabul Ofisine zamanında ulaşmasını sağlamak için son IELTS başvuru tarihinden en geç üç hafta önce IELTS‘e girmenizi öneririz. COVID-19’un neden olduğu sınırlamalar nedeniyle IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde IELTS Göstergesini kabul ediyoruz.

HGSE’nin minimum IELTS puanı var mı?

HGSE, IELTS for Academic Purposes sınavında 7.5 veya daha yüksek puan alan ve bireysel IELTS bölüm puanları (örn. okuma, yazma, dinleme ve konuşma) en az 7.5 olan adayları tercih eder.

IELTS puanlarımı HGSE’ye nasıl gönderirim?

HGSE, yalnızca IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz  IELTS sınavmerkezi tarafından elektronik olarak gönderilen IELTS puanlarını kabul eder. Hiçbir IELTS kağıt Test Rapor Formu kabul edilmeyecektir.

IELTS özel Ders merkezimizde kurulan IELTS özel ders birimlerimizdeki IELTS özel Ders öğretilerinde eğitimini verdiğimiz, IELTS kurumsal kodu gerekli değildir . Lütfen doğrudan IELTS sınavına girdiğiniz IELTS sınav merkeziyle iletişime geçin ve IELTS sınav puanlarınızın  Harvard Eğitim Enstitüsü’ne elektronik olarak gönderilmesini isteyin. Dünya çapındaki tüm IELTS sınav merkezleri, IELTS puanlarını elektronik olarak HGSE’ye gönderebilir.

IELTS’e başka bir adla (örneğin kızlık soyadı) girersem ne yapmalıyım?

Kimlik bilgileriniz başka bir adla gönderilecekse, bunu çevrim içi başvurunun Kişisel Bilgiler bölümünde belirttiğinizden emin olun.