Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler Hakkında Bilgi

1 – Ielts Dersi ( Birebir Özel Ielts Dersİ )
2 – Ielts Dersi ( 4 Kişiden Oluşan Gruplarla Ielts Dersi )

1 – Ielts Dersi ( Birebir Özel Ielts Ders) : Birebir özel IELTS dersi almak isteği ile baş vuran öğrenciye, içeriğinde mevcut bilgilerle IELTS öncesi hazırlık dersi alan öğrenciye en küçüğünden en büyüğüne kadar karşılaştığı sorunlarda çözüm getiren, soru  çözüm teknikleri konusunda sunduğu önerilerle öğrenciyi rahatlatarak sınavı geçeceğine inandıran ve onun kendisine olan güvenini yükselterek moralini düzelten, akademik kelimelerin sayısını arttırmanın yollarını ve yöntemlerini gösteren programların eşliğinde ders verilir ve öğrenci sınava % 100 hazır bir duruma getirilir.

IELTS dersi programlarında öğrenciye kaç ders verileceği tamamen öğrencinin seviyesine sınavda elde etmesi gereken skora ve algılama kapasitesine bağlıdır.

2 – Ielts Dersi ( 4 Kişiden Oluşan Gruplarla Ielts Dersi ): Geçmişte kalabalık gruplarla yapılan IELTS derslerinin sorunlarından uzak, içeriğinde sınava hazırlanan bir öğrencinin tüm aradıklarını bulabileceği şekilde ve sistemde düzenlenen, benzerlerinden çok daha değişik ve içerik açısından çok daha farklı bilgiler içeren, toplu yapılan ders olmasına karşın sanki birebir özel IELTS dersi yapılır gibi grupta bulunan her öğrenciye ulaşabilen  ve kaliteli ve nitelikli bir ders işlenmesi amacı ile sayısı 4 öğrenciye düşürülen küçük gruplara özgü hazırlanan ve uygulanan programlar desteğinde ders alınarak amaca ulaşmak artık mümkün.

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

Ielts Dersi Çalışırken Yapılması Gerekenler

IELTS çalışması , başka imtihanlara göre daha ayrıntılıdır. Bu tür bir sınavın çalışma sistemi tamamen sabır ve ezbere dayalı bir sistemdir. Bilginiz  esas seviyeden yukarı doğru belli bir gelişme dahilinde olması gerekmektedir. İlk yapacağınız , dili geliştirmeye odaklanmalısınız. Sınavdan yüksek not elde etmek  isterseniz , imtihan pratiğinizi devamlı yapmanız gerekir. Speaking bölümünde kelime ve konuşma kabiliyetlerinizi geliştirmelisiniz.  İmtihanının başka bölümleri de İngilizce teorik bilgileri gerektirir.

Sınav  Çalışma Programı :

1- Sık sık İngilizce Okumalısınız, Sınavın hazırlığı aşamasına geçildiğinde, bu tür yoğun okumalar (Akademik seviyede dergi,gazete gibi) sınav hazırlığında mühim bir rol oynar. Bol bol okuyarak bilgi sahibi olmak ve edindiğiniz daha önceki bilgileri güncel tutmak gibi önemli bir artınız olur

2. Sunum Yapma, sınava hazırlanırken yüksek seviyede akademik makaleler okumak ve bu işlemden sonra okunulan makaleyi sanki bir toplum karşısında bulunuyormuş yada bir seminer veriyormuş gibi konuşarak sunmak sınava hazırlanan adayların hem konuşma pratiğini geliştirir, kendine güven aşılar hemde konuşmaları sık yapılan bu çalışmalarla akıcılık kazanır.

3-Düzenli İmtihan Çalışmaları Yapmak, En mühim adımlardan birisi düzenli pratik yapmaktır, böylece imtihan alışkanlığınızı yitirmezsiniz, Şayet , imtihan da başarılı olamıyorsanız yada eksikleriniz varsa bunlar kafi miktarda  pratik yapmamaktan kaynaklanır.

4- Ezberleme ve Özümseme, Dil öğrenmede mühim unsurlardan birisi de dikkatli kelime ezberleme sürecidir. Yeni kelimelerin ezberlenmesi,özümsenmesi vede doğru yerlerde kullanılması, IELTS imtihanı skorunuzu yükseltecek mühim faktörler arasındadır. Ezberlemenin gerçek amaca ulaşması için, konsantrasyon ve kararlılık da gereklidir.

5-Sınav günü,  sınav gerginliğinden etkilenmemek ve sınavın yarattığı baskıdan kurtulmak  ve  hata yapmamanız  amacıyla imtihan evvelsi hazırlığınızın çok iyi olması gerekir.

6 – En önemli konu sınavın  hazırlık çalışmaları boyunca sadece bu çalışmalara odaklanmak ,günlük hayatla ilgili bazı olaylardan olabildiğince uzak kalarak konsantrosyonu kaybetmemek

7 – Sınava  hazırlanırken 4 aşamadan oluşan bu sınavın hangi bölümünden ders alacağına yada sınavın tüm aşamaları için mi ders alıp alınmayacağına karar vermek.

8 – Hazırlık çalışmalarına süreklilik kazandırmak.

IELTS  başarısı için, gerektiği zaman İngilizce noksan yanlarınızı da gidererek gerekli eğitim verilmektedir. Sınavda başarılı olabilmek için  teknikleri ve soru şekillerini de çok iyi bilmek gerekir. Bu nedenle, sınav sırasında çıkabilecek tarz da sorular sınav başarısı için uygulanır ve bu uygulanan program , sınavda alacağınız puanların yükselmesine katkı sağlar .