IELTS Kursu


IELTS Kursu
IELTS KURSU PROGRAMI

Ielts Kursu Programı İçeriği

 1 – Ielts Kursu ( Birebir – Özel Ielts Kursu )
2 –  Ielts Kursu ( 4 kişi Grup – Ielts Kursu )

1 – Ielts Kursu ( Birebir – Özel Ielts Kursu ) : IELTS  kursu için yapılan kampanyalardaki  IELTS  kursu alanında IELTS  kursu için düzenlenen organizasyonlarda ve  IELTS  kursu merkezinde olan IELTS  kursu platformunda ki IELTS  kursu seminerlerinde uygulanan ayrıca IELTS  kursunda gerçekleştirilen IELTS kursu ile ilgili uygulama ve düzenlemelerde, kurulurken özellikle ve önemle tüm düzenlemelerin öğrenciye uygun bir tarzda, kişisel, özel ve öğrenciye özgü ,öğrencinin algılama kapasitesine uyumlu olmasına, içerikleri  ile öğrencide olumlu bir hava , moralini düzelten ve IELTS sınavını geçeceğine olan inancını arttıran bir duygu yaratmasına, moralini düzelten ve onu daha çok çalışmaya ve sadece sınav çalışmalarına odaklanmasına katkı sağlayan unsurların  olduğu IELTS kursu programları birebir uygulandığında  adayın istekleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Örneğin, IELTS adayının girmek zorunda olduğu listening, writing, speaking ve reading IELTS sınavlarından hangisinde bilgisi yeterli ise o dersleri almayarak yetersiz olduğu bir yada iki konudan da IELTS  kursu seminerlerinde hazırlanan IELTS kursu alabilir. Bu şekilde fazla ders parası vermek zorunda kalmayabilir. IELTS  kursu etkinliklerinde birebir IELTS kursu almanın birçok yararları vardır. Hoca ile öğrenci arasında sıkı bir işbirliği oluşabileceği gibi,  IELTS  kursu uygulamalarında öğrencinin anlayamadığı her konuda soru sorma şansı da kalabalık gruplara oranla  yüksek olur.

IELTS kursu vermek için düzenlenen organizasyonlardaki IELTS kursu için özel düzenlenmiş IELTS kursu programlarında, öğrencilere katıldıkları IELTS kursu  programları tüm özellikleri ve en etkin yanları ile uygulanır ve öğrenciler kısa bir zaman diliminde IELTS sınavına hazır hale getirilir.

IELTS kursu etkinliklerinde her düzeyde öğrenci için özel hazırlanmış IELTS kursu programları ile öğrencileri hedeflerine ulaştırıyoruz. Özellikle birebir özel IELTS kursu  alan öğrenciler amaçlarına daha rahat ve kısa yoldan ulaşabiliyor.

 2 – Ielts Kursu ( 4 kişi Grup – Ielts Kursu ) : IELTS  kursu hakkında IELTS  kursu vermek için organize edilen etkinliklerdeki  IELTS  kursu departmanlarında hazırlanan ve  IELTS  kursu birimlerinde düzenlenen IELTS  kurslarında, çağın trendi olan küçük gruplarla  IELTS  kursu konusunda eğitim ve öğretim yapmak giderek ülkemizde de yaygınlaştı.   IELTS  kursu ile ilgili grup içinde gerçekleştirilen ve ikiyi aşkın çoklu  gruplarla yapılan IELTS kurslarında kalitenin düştüğü görülünce, içeriğinde kurstaki tüm öğrenciyi kavrayabilecek ve onlara hitap edebilecek unsurların bulunduğu, IELTS sınavında ki soruların nasıl çözüleceğini anlatan açıklamaların olduğu, öğrencinin akademik kelime haznesini geliştirici ve genişletici alıştırmaların yer aldığı IELTS kursu programlarının uygulandığı küçük gruplar oluşturulur oldu.

Dikkat edilecek olursa  IELTS  kursu departmanlarında IELTS  kursu öğretilerinde, çoklu gruplara düzenlenen ve uygulanan  IELTS kursunda gruplar 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bundan amaç sayıyı arttırmayarak hem kursun özel IELTS kursu kalitesinde hemde özel  IELTS  kursu  niteliğinde olmasını temin etmek içindir. Bu şekilde derslerin daha sağlıklı, nitelikli ve garantili geçmesi sağlanmış olur.

IELTS KURSU PROGRAMI

VOCABULARY ( Kelime Haznesi )
IELTS sınavına hazırlık IELTS kursu programının uygulamalarında en sık rastlanılan sorunlardan bir adayların akademik seviyede kelime bilgisinin azlığıdır. 
Eğer aday IELTS sınavı için belli bir tarih almadan IELTS  kursu programına katılırsa vede zaman varsa adayın kelime bilgisinin geliştirilmesi için IELTS kursu programlarında özel bir yöntem uygulanır.Bu yöntemle kelime bilgisi geliştirilen IELTS adayı bu bilgisini hem essay yazımında hemde okuma parçalarının çözümünde IELTS kursu programlarında rahatlıkla kullanabilme imkanına kavuşur.

ESSAY YAZIMI ( Writing)
IELTS  kursu için düzenlenen özel panellerde  IELTS  kursunda Essay yazımı adaylara kalıplar biçiminde verilerek essay yazımlarında daha başarılı olmaları ve yazılacak essayin türünü daha rahat algılamaları ve yazımı gerçekleştirilmeleri sağlanır. Essay yazımında en öneli unsurlardan biri yazım için verilen konuyu okuyunca essayin yazım türünün anlaşılabilmesidir : Kalıplar şeklinde verilen IELTS  kursu ile hem bu yazı okunduğunda yazılması gereken essayin türü anlaşılır hemde kalıplar kolaylıkla uygulanacağından istenilen kelime sayısına ulaşmak rahat olur


READING ( Okuma Parçası )

Bilindiği gibi IELTS sınavının en zor bölümü okuma parçalarının cevaplanmasıdır. Okuma parçalarının cevaplanmasında IELTS  kursu forumlarındaki  IELTS kursu programlarında katılımcılara okuma parçası cevaplama tekniği eğitimi verilerek 15 türden oluşan soru çeşitlerinin hangi türünün nasıl cevaplandırılacağı öğretilir.
Bu IELTS kursu programlarında IELTS tekniklerinin içerisinde okuma parçasını okurken, hangi soruda, paragrafların neresinin okunacağı parçanın ve paragrafın ana fikrinin nerede bulanacağı gibi bilgilerde yer alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir