IELTS Kursu


IELTS Kursu
IELTS KURSU PROGRAMI

Ielts Kursu Programı İçeriği

 1 – Ielts Kursu ( Birebir – Özel Ielts Kursu )
2 –  Ielts Kursu ( 4 kişi Grup – Ielts Kursu )

1 – Ielts Kursu ( Birebir – Özel Ielts Kursu ) :  IELTS  kursu merkezinde olan IELTS  kursu platformunda ki IELTS  kursu seminerlerinde uygulanan ve IELTS  kursu’nda gerçekleştirilen IELTS kursu ile ilgili uygulama ve düzenlemelerde, kurulurken özellikle ve önemle tüm düzenlemelerin öğrenciye uygun bir tarzda, kişisel, özel ve öğrenciye özgü ,öğrencinin algılama kapasitesine uyumlu olmasına, içerikleri  ile öğrencide olumlu bir hava , moralini düzelten ve IELTS sınavını geçeceğine olan inancını arttıran bir duygu yaratmasına, moralini düzelten ve onu daha çok çalışmaya ve sadece sınav çalışmalarına odaklanmasına katkı sağlayan unsurların  olduğu IELTS kurs programları birebir uygulandığında  adayın istekleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Örneğin, IELTS adayının girmek zorunda olduğu listening, writing, speaking ve reading IELTS sınavlarından hangisinde bilgisi yeterli ise o dersleri almayarak yetersiz olduğu bir yada iki konudan da IELTS kursu alabilir. Bu şekilde fazla ders parası vermek zorunda kalmayabilir. IELTS  kursu etkinliklerinde birebir IELTS kursu almanın birçok yararları vardır. Hoca ile öğrenci arasında sıkı bir işbirliği oluşabileceği gibi,  IELTS  kursu uygulamalarında öğrencinin anlayamadığı her konuda soru sorma şansı da kalabalık gruplara oranla  yüksek olur.

 2 – Ielts Kursu ( 4 kişi Grup – Ielts Kursu ) : IELTS  kursu departmanlarında ki IELTS  kursu birimlerinde düzenlenen IELTS  kursları’nda çağın trendi olan küçük gruplarla  IELTS  kursu konusunda eğitim ve öğretim yapmak giderek ülkemizde de yaygınlaştı.   IELTS  kursu ile ilgili grup içinde gerçekleştirilen ve ikiyi aşkın çoklu  gruplarla yapılan IELTS kursları’nda kalitenin düştüğü görülünce, içeriğinde kurstaki tüm öğrenciyi kavrayabilecek ve onlara hitap edebilecek unsurların bulunduğu, IELTS sınavında ki soruların nasıl çözüleceğini anlatan açıklamaların olduğu, öğrencinin akademik kelime haznesini geliştirici ve genişletici alıştırmaların yer aldığı IELTS kurs programlarının uygulandığı küçük gruplar oluşturulur oldu.

Dikkat edilecek olursa  IELTS  kursu departmanlarında IELTS  kursu öğretilerinde, çoklu gruplara düzenlenen ve uygulanan  IELTS kursu‘nda gruplar 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bundan amaç sayıyı arttırmayarak hem kursun özel IELTS kursu kalitesinde hemde özel kurs  niteliğinde olmasını temin etmek içindir. Bu şekilde derslerin daha sağlıklı, nitelikli ve garantili geçmesi sağlanmış olur.

IELTS KURSU PROGRAMI

VOCABULARY ( Kelime Haznesi )
IELTS sınavına hazırlık programının uygulamalarında en sık rastlanılan sorunlardan bir adayların akademik seviyede kelime bilgisinin azlığıdır. 
Eğer aday IELTS sınavı için belli bir tarih almadan programa katılırsa vede zaman varsa adayın kelime bilgisinin geliştirilmesi için IELTS kurs programlarında özel bir yöntem uygulanır.Bu yöntemle kelime bilgisi geliştirilen IELTS adayı bu bilgisini hem essay yazımında hemde okuma parçalarının çözümünde rahatlıkla kullanabilme imkanına kavuşur.

ESSAY YAZIMI ( Writing)
IELTS  kursu’nda Essay yazımı adaylara kalıplar biçiminde verilerek essay yazımlarında daha başarılı olmaları ve yazılacak essayin türünü daha rahat algılamaları ve yazımı gerçekleştirilmeleri sağlanır. Essay yazımında en öneli unsurlardan biri yazım için verilen konuyu okuyunca essayin yazım türünün anlaşılabilmesidir : Kalıplar şeklinde verilen IELTS  kursu ile hem bu yazı okunduğunda yazılması gereken essayin türü anlaşılır hemde kalıplar kolaylıkla uygulanacağından istenilen kelime sayısına ulaşmak rahat olur


READING ( Okuma Parçası )

Bilindiği gibi IELTS sınavının en zor bölümü okuma parçalarının cevaplanmasıdır. Okuma parçalarının cevaplanmasında IELTS  kursu forumlarındaki  IELTS kurs programlarında katılımcılara okuma parçası cevaplama tekniği eğitimi verilerek 15 türden oluşan soru çeşitlerinin hangi türünün nasıl cevaplandırılacağı öğretilir.
Bu tekniklerin içerisinde okuma parçasını okurken, hangi soruda, paragrafların neresinin okunacağı parçanın ve paragrafın ana fikrinin nerede bulanacağı gibi bilgilerde yer alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir