IELTS Nedir ?

IELTS, Ielts Nedir Sorusunun Yanıtı

 IELTS, IELTS Nedir Hakkında Bilgi

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders)

IELTS Nedir yada nedir IELTS sorusunun yanıtını arayanlar arasındaysanız, IELTS Nedir yada nedir IELTS sualinin cevabını bulamıyorsanız IELTS Nedir yada nedir IELTS konusunda radikal bir yaklaşım sergileyen bu yazıyı okuyun.

 

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders ): IELTS Nedir yada nedir IELTS sorusunun yanıtı arana dursun biz diyoruz ki IELTS özel ders kategorisine giren birebir IELTS özel ders, içinde bulunan tüm odak noktaları ve önemi hakkında ki bilgilerle öğrenciye sınav öncesi hazırlıkta adeta tüyo veren, içerdiği bilgilerle öğrencinin IELTS sınav sorularına yanıt vermesini kolaylaştıran ve yüksek skor elde etmesine neden olan, onu olumlu yönde etkileyerek direncini, güvenini ve geçeceğine dair inancını pekiştiren IELTS programlarının eşliğinde alındığı taktirde IELTS sınavında başarılı olmamanın mazereti olamaz. Kesin başarı sağlanır.

2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders): IELTS Nedir veya nedir IELTS konusunda tartışmalar arasında biz diyoruz ki  IELTS özel ders departmanlarında yapılan toplu IELTS derslerinde yer alarak, başarılı olmak isteyen aday öğrencilere, toplu yapılan IELTS derslerinin taşıdığı tüm zorluk ve sorunlarını yenebilecek türde düzenlenmiş, her öğrencinin aradığını rahatlıkla bulabileceği, içerdiği her modüle ait IELTS sınav sorularının nasıl çözülmesi gerektiğine dair açıklama ve önerilerle ön plana çıkan, küçük 4 kişiden oluşturulan gruplar için özel hazırlanmış ve uzman IELTS  hocaları gözetiminde uygulanan IELTS programları ile çok önemli sonuçlar  elde edilir.

 IELTS, Ielts Nedir Sorusunun Yanıtı

 IELTS; British Council, Avustralya Üniversiteleri Uluslararası Gelişim Programı (International Development Programme of Australian Universities-IDP) ve Cambridge dilleri farklı ama  İngilizce konuşanlar (Cambridge English for Speakers of Other Languages-ESOL) aracılığıyla ortaklaşa ve beraber olarak hazırlanır.

Amerika, Büyük Britanya(İngiltere, İskoçya, İrlanda, Galler), Yeni Zellanda ve Avustralya ülkelerini de içeren bir test biçimi olmakla birlikte, bu sınav ikinci lisanı İngilizce olanların düzeyini ölçen milletler arası seviyede kabul görmüş bir yöntemdir. IELTS sınavının neticesi hemen hemen dünyadaki tüm akademik kuruluşlar ve eğitim kurumlarında kabul görür.

Türkiye de organize edilen  IELTS sınavları  İzmir, Ankara ve İstanbul’da yapılır. Sınavlar için başvurular British Council’in web sitesinden on line olarak gerçekleştirilebilir.

 

 Türkiye’de IELTS, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilkent, Yeditepe ve Bilgi Üniversitelerinde kabul gördüğü gibi, Akbank, Yapı Kredi ve Türk Hava Yolları gibi iş yerlerinde de kabul görür.
İletişim dilinin İngilizce olduğu mesleklerde çalışmak ve akademik eğitimine devam etmek
isteyen adayların İngilizce yeterliliğini belirlemek için özel bir biçimde yapılandırılmış bir sınav yöntemidir. İngiltere, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD başta olmak şartıyla bir çok ülkede üniversiteler ve iş verenler tarafından kabul görmektedir.

100 den fazla memlekette, 300 den fazla merkezde uygulanan IELTS (The International English Testing System), bir çok merkezde ayda en az bir kez uygulanmakta, sınav sonuçları sınavdan sonra 2-3 hafta içinde yayımlanmaktadır.

İngiltere merkezli bir sınav olan IELTS, University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge ESOL), British Council ve IDP, IELTS Australia tarafından beraberce  tertiplenmektedir. Akademik ve Genel sınavlar olmak üzere iki şekilde düzenlenen bu sınav dört dil yeteneğini kapsar; listening (dinleme), reading (okuma), writing (yazma) ve speaking (konuşma) Dinleme ve konuşma bölümleri Akademik ve Genel IELTS sınavlarında aynı biçimde uygulanırken okuma ve yazma bölümleri değişik bir tarzda uygulanır. Yüksek öğrenim için geçerli olan sınav IELTS  sınavıdır.

 

 Akademik IELTS ve Genel IELTS Nedir

IELTS sınavı iki değişik düzenleme ile karşımıza çıkar: IELTS Akademik ve IELTS Genel. IELTS Akademik sınav, akademik kurumlarda eğitim almaya hazırlananlara yöneliktir. IELTS genel eğitim modülü ise ya yabancı bir ülkede yaşamak ve çalışmak için gitme düşüncesi olanlar için ya da İngilizce düzeylerini çalıştıkları veya başvurdukları kurumlar huzurunda (Akbank, Yapı Kredi vb gibi bankalar, ile THY gibi büyük kuruluşlar) profesyonel olarak ispat etmek isteyenler için hazırlanır.

Her iki IELTS sınavı da dört bölümden meydana gelir; dinleme, okuma, yazma ve konuşma. Dinleme, okuma ve yazma testleri Cumartesi günleri daha önceden belirlenmiş sınav günlerinde uygulanır. Sınav 8:15 ve 11:30 saatleri arasında olur ve yaklaşık 2,5 saat devam eder..

IELTS dinleme bölümü, dört ayrı bölümden oluşur ve her bölümde 10 adet soru olmak üzere  toplam 40 sorudan meydana gelmektedir. Dinleme bölümü 30 dakika olarak tasarlanmıştır, bittiğinde cevapların yazılması için 10 dakika daha zaman verilir. IELTS okuma bölümü 3 ayrı bölümden oluşur ve toplamda 40 sorudan oluşup bir saatte tamamlanır. IELTS yazma ise iki ayrı kısımdan oluşur. Akademik testte, bir tablo, bir şema veya bir harita vb hakkında 150 sözcükten meydana gelen bir makale yazımıdır. Genel eğitim testinde ise 150 kelimelik bir mektup yazımıdır. Her iki bölüm içinde yazma bölümünün ikinci kısmı 250 kelimelik  bir makale yazımıdır.

IELTS konuşma testi ise diğerlerinden ayrı bir günde, ya Cuma günü öteki testlerden önce ya da Pazar günü diğer bütün IELTS testlerinin arkasından gerçekleşir. Konuşma testinin gün ve zamanı aday tarafından belirlenemez. IELTS sınav gününden bir gün önce öğrenci konuşma testinin tarihini öğrenebilir. Test yaklaşık 11-14 dakika kadar devam eder.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir