Özel IELTS Kursu

Özel IELTS Kursu  Özel IELTS Kursu Programı

Özel Ielts Kursu Programı İçeriği

1 – Özel IELTS Kursu ( Birebir – Özel IELTS Kursu)
2 –  Özel IELTS Kursu ( 4 Kişilik Gruplarla  Özel IELTS Kursu

Özel IELTS kursu için en etkin programı hazırlamak bizim işimiz. Özel IELTS kursu düzenlenen merkezimizdeki Özel IELTS kursu programına katılarak Özel IELTS kursu alan öğrenci IELTS sınavında geleceğini garanti altına almış olur. 

1 – Özel IELTS Kursu ( Birebir – Özel IELTS Kursu): Özel IELTS kursu gerçekleştirmek amacı ile Özel IELTS kursu etkinlikleri kapsamındaki Özel IELTS kursu müfredatına uygun tarzda ve Özel IELTS kursu verilen merkezimizde yer alan Özel IELTS kursu platformlarında, birebir özel IELTS kursu almak amacı ile gelen öğrencilere uygulanan bireysel özel IELTS kursu öğretilerinde, IELTS sınav hazırlığı sırasında bir öğrenci için gerekli olan ne varsa, IELTS sınavı ile ilgili bilgiler, IELTS sınavına dair püf noktalar, her bölümde yer alan soruların ayrı, ayrı net ve açık bir dille yazılan çözüm taktikleri, IELTS sınavında takip edilmesi gereken strateji gibi tüm bilgilerin kapsamında yer aldığı özel hazırlanmış Özel IELTS kursu temel birimlerimizdeki Özel IELTS kursu programları uzman hocalar nezaretinde ve kontrolünde Özel IELTS kursu verilen sınıflarda uygulanır ve bu uygulama sonucu mutlak başarı ve yüksek skordur.

 2 –  Özel IELTS Kursu ( 4 Kişilik Gruplarla  Özel IELTS Kursu): Özel IELTS kursu için yapılan kampanyalardaki Özel IELTS kursu konusunda gerçekleştirilen ve Özel IELTS kursu platformundaki Özel IELTS kursu birimlerimizde düzenlenen özel IELTS kursu eğitimleri sürecinde, yapılan etkinlikler kapsamında verilen özel IELTS kurslarında, IELTS sınavını çok ciddiye alan öğrencilerin kalabalık gruplar yerine sayısı 4 öğrenciye düşürülen bu çağdaş anlayışla hazırlanmış küçük gruplara ilgi göstermesi sonucu istek arttı. Artan bu talebi karşılamak amacı ile ve bu artışın devamı için küçük gruplara uygulanan kalite, ciddiyet ve disiplin açısından birebir özel IELTS kurslarını aratmayacak ölçülerde ve  içerdiği birebir özel IELTS kursu ile sınava hazırlanan bir öğrenciye her açıdan yararlı olabilecek temel bilgilere ve ayrıntılara sahip olan özel IELTS kursu programları uygulanmaya başladı. İlgi ve talep hala yükselişte.

  Özel IELTS Kursu Programı

Özel IELTS kursu alanında kurulmuş Özel IELTS kursu departmanlarındaki özel IELTS kursu birimlerinde organize edilen bu Özel  IELTS Kursu  programlarında yer alarak geleceğinizi garantili ve güvenli bir biçimde  şekillendirin. Özel IELTS Kursu ile amaca ulaşmak daha kısa ve daha kolay.

KİMLER İÇİN GEREKLİDİR?

Türkiye’de üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfı atlamasından yararlanmak arzusunda olanlar Türkiye’de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına müracaat etmeyi arzu edenler için .Yurdumuzda bütün üniversiteler bu sınavın IELTS sınav sonuç belgesini ” kabul etmektedir. Üniversitelerin kabul ettikleri sınav notu farklılıklar içerebilir, bu sebeple ilgili bölüm ile iletişime geçerek kabul edilen notu öğrenmek öğrencilerin sorumluluğu altındadır.

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya önde gelmek üzere ülke dışındaki üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora  programlarına müracaat etmeyi dileyenler .
İngilizce düzeyinin IELTS sınavı ile belgelenmesinin mecburi olduğu şirketlerde iş müracaatında bulunmak veya dil tazminatı elde etmek isteyenler. (THY, Yapı Kredi Bankası, Anadolu Sigorta, Akbank, Türkiye İş Bankası gibi)
Çeşitli memleketlere göçmenlik veya iş müracaatında bulunmak isteyenler

SINAVIN ÜCRETİ NE KADARDIR ? SINAV ÜCRETİNİ TÜRK LİRASI OLARAK ÖDEYEBİLİR MİYİM?
  İmtihan ücreti 375TL’dir. İmtihan ücretinin Türk Lirası olarak yatırılması gerekmektedir.
SINAV SONUCUNU DAHA ERKEN ÖĞRENİLMESİ MÜMKÜN MÜ?
  13 gün öncesinde imtihan neticesini öğrenmek mümkün değildir. Cambridge Sınavlar Merkezi’nin temin ettiği ekspres değerlendirme hizmeti 2006 Temmuz ayından sonra iptal edilmiştir.
 
PASAPORTUM VE YA SÜRÜCÜ BELGEM YOK, NE YAPABİLİRİM?
  Kimlik belgesi olarak pasaportunuz ya da sürücü belgeniz yoksa nüfuz cüzdanınızla beraber resimli ikametgah belgesi taşımanız  gerekmektedir.
    SINAVA ZAMANINDA YETİŞEMEZSEM NELER OLUR, YİNE DE SINAVA GİREBİLİR MİYİM
  İmtihan tüm IELTS sınav merkezlerinde aynı vakitte başlamalıdır. İmtihan sabah saat 09:00’da Dinleme Etabı ile başlar. Dinleme sınavı başladıktan sonra o etap bitene kadar salona kimse alınmaz. Eğer dinleme etabına geç kalırsanız sıradaki etap olan Okuma sınavını beklemelisiniz.
 
    SINAV KAYDIMI NASIL İPTAL/ TRANSFER ETTİREBİLİRİM?
  Öğrenciler sınava katılamamaları halinde belli şartlarda sınav parasını geri isteyebilir, ya da ileriki tarihteki bir sınava transfer olabilirler.
   
ENGELLİ BİR ÖĞRENCİYİM, NE YAPABİLİRİM?
     
   IELTS sınav performansınızı olumsuz şekilde etkileyecek olağan dışı bir haliniz  varsa sınav kaydınızı yapmadan önce yetkililerle bağlantıya geçip durumunuzu aktarmanız gerekmektedir. Bu uygulamanın tek sebebi size sınav esnasında daha iyi servis sunmaktır.İki  değişik tür özel düzenleme uygulaması yapılır : •Değiştirilmiş materyeller•İdari düzenlemeler (ek zaman ve gözetmenle birlikte aralar, okuma ve yazmayla alakalı destek) Değiştirilmiş materyellerle alakalı başvurular Değiştirilmiş materyel isteğiyle alakalı müracaatlarınız sınav tarihinden en az 3 ay öncesine kadar Cambridge ESOL Özel Durumlar Birimi’ne iletilmelidir. Müracaatınız bu tarihten geç tarihe alınırsa onaylanmama ihtimali çok yüksektir.

İdari düzenlemelerle alakalı başvurular

Ek zaman ve gözetmenle birlikte aralar, okuma ve yazmayla alakalı destek ve benzer istekleriniz merkez tarafından değerlendirilir. Öğrenciler, gereken ayarlamalar yapılabilmesi için, bu arzuları ile alakalı olarak sınavdan en az 6 hafta öncesinde yetkililerle bağlantı kurmaları  gerekmektedir.

6 haftadan sonra gönderilen müracaatlar yetkililerin müsait oldukları zaman diliminde değerlendirilmektedir.

 IELTS’İN DİĞER SINAVLARDAN FARKI

IELTS’i aynı amaca yönelik diğer sınavlardan ayıran en mühim özelliği kağıt-kalem (paper based) ile gerçekleştirilmesidir. Öğrenciler, kendi eğitim ve sınav yöntemlerinden alışık oldukları bu uygulamada reel performanslarını gösterebilirler. Diğer sınavlar genellikle bilgisayar ortamında (computer based) uygulanır.

IELTS’in bir diğer farkı ise konuşma etabının bire bir ve yüz yüze uygulanmasıdır. Konusunda uzman eğitmenlerimiz öğrenciye kendisini rahatça ifade edebileceği reel bir diyalog ortamı verir. Diğer sınavlarda konuşma etabı mikrofon ve kulaklık ile birlikte bilgisayar üstünden uygulanır ve sağlıklı diyalog ortamı sağlanmaz.

Bilgisayar ortamında uygulanan sınavlarda yan yana oturan öğrenciler aynı anda değişik etapları yaparlar. Bu durum öğrenciler üstünde odaklanma problemi yaratabilir. IELTS’de dinleme okuma ve yazma etapları bütün öğrenciler için aynı zamanda başlar ve biter. Konuşma etabında ise tüm öğrenciler birbirinden bağımsız olarak sınavı alırlar.

SINAV SONUCUNA İTİRAZ

Eğer IELTS sınavından beklediğiniz gibi bir netice  elde edemediyseniz, sınav neticelerine itiraz ederek tekrardan değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. Sınavın neticesine itiraz edebilmeniz için sınavınızın üstünden 6 haftada fazla zaman geçmiş olmamalıdır. Sınavınızın itiraz etmek istediğiniz etaplarınızı seçebilirsiniz. Lütfen şunu unutmayın, sınav itiraz zamanı 6-8 haftalık bir zaman dilimidir. Bu süre zarfında IELTS sonuçlarınız sorgulamada olacaklarından, sonuçlarınızı kullanamıyor durumunda olacaktır

 
 
   
 
  Sınav yeri ve sözlü sınav bilgilerinizi sadece websitesi açıklandıktan sonra kontrol edebilirsiniz Onun öncesinde kontrol etmeyi denerseniz bir netice alınamaz ama bu müracaatla alakalı bir problem olduğu manasına gelmemektedir.
 
    SÖZLÜ SINAV TARİHİMİ İSTEDİĞİM TARİHTE AYARLAYABİLİR MİYİM?
  Başvurunuzu tamamlamanızdan itibaren yetkililere talebinizi email olarak iletmeniz halinde, isteğiniz müsait olmaları dahilinde değerlendirilecektir. Bu konuyla alakalı size tarihler açıklanmadan onay verilmeyecektir. Sınavla aynı hafta talep edilen istekler dikkate alınmayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir