IELTS Hazırlık – En İyi Rehber

IELTS Hazırlık uygulamaları ile IElTS sınavında iyi bir sonuç alde edebilirsiniz


IELTS HAZIRLIK PROGRAMI

IELTS Hazırlık Avantajı

IELTS Hazırlık Kursları
Başarı Öyküleri
Kaynaklar
Bize Ulaşın
VIP Kursu

IELTS Hazırlık – En İyi Rehber

IELTS hazırlığı, sınav formatını, nasıl işaretlendiğini anlamayı ve ardından istediğiniz puanı elde etmek için IELTS HAZIRLIKTA birde plan yapmayı içerir. Bunu IELTS hazırlıkta yapmak için, sınava kaydolmadan önce İngilizcenizi geliştirmeniz, test becerilerinizi geliştirmeniz ve ilerlemenizi kontrol etmek için bir IELTS hazırlık kursuna katılmanız gerekecektir.

IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanılır 

Aşağıda IELTS hazırlığınıza yardımcı olacak hızlı bir kontrol listesi bulunmaktadır:

Test biçimini anlayın
Testin nasıl işaretlendiğini bilin
Kendinizi İngilizce ile kuşatın
Bir eylem planı yapın
Hazırlık kursuna katılın
Örnek sorularla alıştırma yapın
IELTS becerilerinizi mükemmelleştirin
İlerlemeni takip et
Test için kaydolun

IELTS Hazırlık: 3 Kat Daha Hızlı Geçin

IELTS sınavına nasıl hızlı bir şekilde hazırlanabilirim ?

Doğrusu, IELTS HAZIRLIK hakkındaki bu makaleyi okuyan herkes için bu sorunun cevabı farklı olacak, bu da herkese yardımcı olacak bir çözüm bulmamı zorlaştırıyor.

Ancak, size söyleyebileceğim şey, sınavınıza IELTS hazırlıkta DOĞRU şekilde nasıl hazırlanacağınızdır!

IELTS Hazırlığınızı nasıl geliştireceğinizi ve IELTS yolculuğunuzu nasıl hızlandıracağınızı buradan öğrenin:

 

IELTS Hazırlık Neden Bu Kadar Zor?

Oldukça basit, orada çok fazla bilgi var ve öğrenciler hangi kaynaklara güvenebileceklerini bilmiyorlar . IELTS aylarca (bazen yıllarca!) yoğun bir çalışma ve IELTS hazırlık için binlerce dolarlık öğrenim ve test ücreti alabilir, bu nedenle ilk seferde doğru olanı yapmak için IELTS hazırlıkta çok fazla baskı vardır.

Geliştirmeniz gereken üç ana şey var:

Genel İngilizce seviyesi (Yavaş)
Test becerileri (Orta)
Testin nasıl işaretlendiğini bilmek (Hızlı)

Genel İngilizce Seviyenizi Geliştirin

IELTS esasen bir İngilizce dil sınavıdır, bu nedenle İngilizce seviyeniz ne kadar yüksekse, IELTS puanınız da o kadar iyi olmalıdır. İngilizce seviyeniz yeterince yüksek değilse, sadece IELTS becerilerini öğrenmek ve IELTS hazırlıkta uygulama testleri yapmak yeterli olmayacaktır.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu muhtemelen IELTS hazırlığın en yavaş kısmıdır. Çoğu İngilizce okulu, bir öğrencinin İngilizce düzeyini 0,5-1 bant puanına eşdeğer olarak geliştirmek için en az 6 ay önerir.

Aşağıda size evde genel İngilizce seviyenizi nasıl geliştirebileceğinizi göstereceğim.

Test Becerilerinizi Mükemmelleştirin

IELTS sınavının dört bölümü vardır: Yazma, Konuşma, Okuma ve Dinleme. Bu IELTS bölümlerinin her birinin birçok farklı olası sorusu vardır ve her birinin edinmeniz gereken belirli bir becerisi vardır.

Örneğin, akademik öğrenciler IELTS Task 1 Writing bölümünde yedi farklı soru türünden birini görmeyi bekleyebilirler. Bu farklı soru türlerinin her biri farklı beceriler gerektirir.

IELTS Dinleme ve IELTS Okuma testlerinin her birinde 10’dan fazla farklı soru türü bulunur. Yine, tüm bu IELTS soruları farklı bir strateji ve beceri seti gerektirir.

IELTS hazırlığınızın büyük bir kısmı bu becerileri IELTS hazırlıkta öğrenmeye harcanmalı ve bunlar yüksek düzeyde İngilizce ile birleştirildiğinde yüksek puanla sonuçlanmalıdır.

Bu becerileri öğrenmek, dili öğrenmek kadar zaman almaz, ancak önemli miktarda zaman alır. Çoğu okul, bu becerileri öğrenmek için IELTS hazırlıkta 2-3 ay harcamanızı önerir.