Ielts için Ne Yapılmalı

IELTS için NE YAPILMALI, IELTS

Ielts için Ne Yapılmalı, Ielts Özel Ders

1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )


  IELTS için Ne Yapılmalı şeklindeki bir düşünce hakim olduğunda  IELTS sınavına katılmak isteyen adayların her şeyden önce   IELTS için Ne Yapılmalı sorusunun yanıtını bulması ve  IELTS için Ne Yapılmalı şeklindeki bu sorunun yanıtının  en az Upper-Intermediate (Orta Sonrası)  seviyede genel İngilizce bilgisine sahip olmaları aranılan özelliktir olduğunu bilmesi  gerekir. Dinleme bölümünde çoğunlukla İngiliz İngilizcesi yer aldığından, adayların en az birkaç değişik  hazırlık kitabının dinleme kasetlerini sık sık dinlemeleri ve kulaklarını kasette duyulan telaffuz ve aksanlara alıştırmaları gerekmektedir. Ayrıca yapılacak genel dinleme çalışmalarında dizileri ya da İngilizce belgeseller dinleyerek bu kulak yıkama operasyonunu sürekli kılmak adayın ielts sınavında listening bölümünde başarılı olmasını sağlayacaktır .

 


 IELTS için Ne Yapılmalı

 

Okuma bölümüne hazırlık için IELTS özel ders programlarının dışında kendi başına akademik düzeyde kelime haznesini arttıran ve geliştiren hususi exercises yapılması  IELTS için Ne Yapılmalı tarzındaki bir düşüncenin tam karşılığıdır ve bu çalışmalar süresince öğrenilen yeni kelimelerim özümsenmesi için, devamlı öğrenilen kelimelerle cümleler kurulması unutmayı önleme açısından yararlıdır ve ayrıca yine ders programlarının dışındaki günlerde daha. de  akademik metinler okunmalıdır.

EssayYazma çalışması mutlaka IELTS özel ders sırasında bir öğretmen nezaretinde yapılmalı ve alınan geri bildirimler doğrultusunda sınav gününe kadar olabildiğince çok essay yazımında kullanılan çeşitli yazım türleri  ile makale yazılmalıdır.

İşte  IELTS için Ne Yapılmalı konusunda çözüm bekleyen bir sorun daha. Konuşma Speaking) çalışması için deneyimli ve  konusunda uzmanlaşmış bir öğretmenden IELTS özel ders alarak yardım alınmalı ve olası konuşma konuları için zihinsel hazırlık ve pratik yapılmalıdır.

Bütün bu çalışmalar için uzmanlarca hazırlanmış sıkı bir müfredat programı   IELTS için Ne Yapılmalının en akıllıca çözümüdür. Gözüken odur ki,  sınav eğitimi adayların kendi başlarına çalışabilecekleri tek bölüm olarak yalnızca Okuma bölümünü barındırmaktadır. Bu yüzden adayların kesinlikle IELTS özel ders programlarına katılarak profesyonel yardım almaları gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus bu yardım genel İngilizce kursları veya öğretmenleri ile değil, konusunda uzmanlaşmış ve kendine özgü bir  IELTS programı geliştirmiş bir kadro yardımıyla gerçekleşmelidir.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir