Ielts in Tanımı

Ielts in Tanımı ve hakkında Bilgi

Ielts in Tanımı Konusunda Açıklama

1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

IELTS in Tanımı ve  ne olduğunu bilinen günlük dille açıklayacak olursak, IELTS in Tanımı şöyle olur. IELTS ana dili İngilizce olmayan ülkelerde yaşayanların ,öğrendikleri İngilizce dilinin   ne derecede olduğu ölçen bir sınavdır. International English language testing system ifadesinin açık yazılımı olan  IELTS,  İngilizce dilinin resmi dil olarak kullanıldığı ve resmi dil olarak kabul edilen devletlerde  eğitim almak isteyen ve ya bu yerlerde çalışmak isteyenlerin  dil seviyesini ölçümlemek  gayesiyle bu sınavın uzmanı olan kişiler   tarafından hazırlanan bir akademik  seviye ölçüm sınavıdır. Bu sınava katılmak isteyen aday öğrencilerin bu sınavda başarılı olabilmeleri  için gerçekten çok iyi derecede dili bilmeleri, gerektiği anda kullanabilecek şekilde dile vakıf olmaları gerekir. Ielts in Tanımı  ancak bu şekilde açık ve net yapılabilir.  Bu nedenle öğrenciler bu sınava çalışırken diğer sınavları baz almadan  diğer sınavlardan daha çok ve daha ciddi bir şekilde  çalışmalıdır. Sınav hazırlık çalışmalarının kalabalık gruplarla ders yapılan  dershaneler yerine özel ders veren uzman hocalarla  yapılması daha verimli sonuçların alınmasına katkı sağlar.

Çünkü dershanede birçok kişi ile bir arada sıkış tepiş eğitim alınır  Kalabalık gruplarla yapılan bu eğitimlerde veya uygulanan programlarda  diğer insanlardan size anlamadığınız bir konu ile ilgili bir soru sorma fırsatı bile kalmaz . -Sınavın konuşma ( speaking )  bölümü olduğu içinde pratik yapmanız gerekmektedir. Konuşma  pratiği özel derslerde daha iyi gerçekleştirilir. Öğretmeniniz ile karşı karşıya oturarak istediğiniz konuda pratik yapma olanağı bulabilirsiniz . Anlamakta zorlandığınız konularda birçok kişi içerisinde tekrar tekrar anlattırma şansınız pek bulunmayabilir. Aksine, özel ders sayesinde bu olanağı bulabilirsiniz..Anlayamadığınız ve de tekrar istediğiniz konuda istediğiniz kadar tekrar yapma şansına sahip olacaksınız.

Bunlardan önemlisi ,zaten önceden bildiğiniz bilgileri tekrardan dinlemenize gerek kalmayacak ve bu konuları hocanıza söyleyerek konuları işlemeden geçme imkânınız olacak. Bunun  gibi akademik bir sınavda başarılı olmanın mutlak yollarından biri  mutlaka ama mutlaka özel ders veren kurumlar ile bağlantıya geçmektir. bunun dışında bir yolla ne kadar iyi bilginiz olursa olsun bu sınavdan geçmeniz çok zor olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir