Ielts Kursu

IELTS KURSU HAKKINDA

Ielts Kursu Hakkında Bilgi

1 –  Ielts Kursu ( Bireysel – Ielts Kursu )
2 –  Ielts Kursu ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts Kursu)

IELTS kursu verilen eğitim merkezindeki  IELTS kursu için yapılan seminerlerde ve  Ielts kursu konusunda yapılan tartışmalarda IELTS kursu, hakkında ileri sürülen tüm fikirlerin doğru olduğu kabul edilemez. bu nedenle ilk aşamada bu sınavın  ne olduğunu anlamakta yarar var. Ielts sınavı İngilizce konusunda kişilerin yeteri kadar İngilizce bilip bilmediğini ölçen bir sınavdır. Bu sınav, Ana dilleri İngilizce olan ve resmi dil olarak İngilizcenin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil bilgilerini ve becerilerini  ölçmek amacıyla  hazırlanmış bir imtihandır. 100’ün üzerinde ülkede 6000’in üzerinde eğitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve şirket bu sınav neticelerini İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre  eleman alımları yapmaktadır. Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Öğretim Kurumlarına giriş amacı  ve Türkiye’de bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarından  muafiyet amacıyla bu imtihan sonucu  kabul edilir. SINAV, bölümden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) meydana gelmiştir. Akademik ve Genel IELTS imtihanları vardır, ancak yüksek tahsil yapmak amacı isteyenler için  geçerli olan Akademik IELTS imtihanıdır.


AKADEMİK EĞİTİM MERKEZİ; IELTS kursu
etkinlikleri kapsamında uygulanan Ielts kursu eğitim programı, imtihan sistemindeki yenilikleri devamlı olarak izleyen  ve eğitim müfredatlarını düzenli olarak güncelleyen İELTS alanında uzman eğitmen kadrosuyla oluşturulmaktadır. Eğitim süreci boyunca adayların imtihan esnasında karşısına çıkacak olan bölümlere yönelik pratik ve uygulamalı eğitimin beraberinde  derslik ortamında yapılan deney imtihanları ile kursiyerlerin gelişimi devamlı olarak izlenir.

Adaylar imtihana giriş gayelerine göre iki değişik  imtihan türünden bir tanesini  seçerler. Akademik eğitim almayı düşünen  adaylar IELTS Akademik, IELTS imtihan neticesini göçmenlik amacıyla kullanmayı tasarlayan adaylar ise IELTS General Training  imtihanını tercih ederler. IELTS İngilizce  imtihanı geçme veya kalmalı bir imtihan değildir. Adayların kıymetlendirmesi 1 ile 9 arasında tam ve yarım puanlardan oluşan değerlendirmelerle gerçekleştirilir . Ülke dışında ki bir çok üniversite lisans  programları giriş IELTS akademik  imtihanından 5.5 ve 6.0, yüksek lisans (master ve doktora)  dahil  6.5 ile 7.0 arası bir puan alınmasını istemektedir. Umumiyetle göçmenlik ve vize işlemleri açısından tercih edilen IELTS Genel imtihanında ise 6.0 almak çoğu vakit yeterli olmaktadır. Gireceğiniz imtihan türü ve puan miktarı konusunda danışmanlarımız sizlere destek olacaklardır.


IELTS imtihanına nasıl hazırlanılır ?

Yurdumuzda  ve ülke dışında birçok  IELTS kursunda  hazırlık programları mevcut . IELTS  kursları tarafından değişik  yoğunluk ve sürelerde  eğitim  verilmektedir. IELTS imtihanına girecek adaylara tavsiyemiz seviyelerini anlamaları açısından ilk aşamada  online deney imtihanlarına girmeleridir. Eğer amaçladığınız skordan 1 band geride iseniz alacağınız bir hazırlık kitabı ve on line materyaller ile hazırlanabilirsiniz. Eğer  sınav puanınızı daha çok geliştirmeniz gerekiyorsa o vakit profesyonel bir destek almanızda yarar var.
IELTS imtihanı istediğiniz kadar girebilirsiniz. Arka arkaya imtihana girmenizde bir sakınca yoktur. İmtihan neticeleri 13 günlük bir süreden sonra  posta yoluyla adresinize ulaştırılmaktadır. Engelli öğrencilerin girmesi için IELTS hususi imtihan koşulları da sağlamaktadır.

 • Ana dili İngilizce olan bir IELTS profesyonelinden ders almak,
 • Kendini defalarca kanıtlamış bir öğretmenle, uyumlu bir biçimde  çalışmak,
 • Kısa sürede yüksek sınav sonuçlarına ulaşmak,
 • Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak,
 • İş yerinde kariyer sahibi olmak  için İngilizce Yeterlilik Testini geçmek
 • Daha önce başarısız olunan sınava tekrar girerek istediğim puanı tutturmak,
 • Yurt dışında çalışmak
 •  İngilizce seviyemi yükseltmek ve aynı zamanda IELTS hazırlığına başlamak
 • Üniversite hazırlık sınıfını geçmek için geçerli IELTS puanına ulaşmak
 • TOEFL’da başarılı olamadım bir de  IELTS’ i denemek
 • Başka öğretmenlerle ve kurslarla zaman kaybettim, benim ihtiyaçlarıma uyan  özel bir eğitim metodu ile birebir çalışmak

istiyorum şeklinde bir düşünceniz varsa,bizi arayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir