IELTS NEDİR

IELTS NEDİR ?

IELTS NEDİR SORUSUNUN YANITI

1 – IELTS Hazırlık Kursu ( Birebir IELTS Hazırlık Kursu )
2 – IELTS Hazırlık Kursu ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS Hazırlık Kursu)

IELTS Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Özel Ders programlarındaki IELTS özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimiz IELTS; IELTS Nedir, Nedir IELTS şeklindeki tartışmalarda  IELTS Nedir , Nedir IELTS sorusunun yanıtı, uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS),in  İngilizcenin ana dil olduğu bir ülkede çalışmanıza, okumanıza veya göç etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış olduğudur.  Buna Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve ABD gibi ülkeler dahildir.

IELTS Nedir, Nedir IELTS sorusuna yanıt, İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileriniz sınav sırasında değerlendirilecektir.

Neden IELTS’e girmelisiniz?

İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak, yaşamak veya okumak istiyorsanız, yüksek düzeyde İngilizce dil becerisi gösterebilmelisiniz. IELTS Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Özel Ders programlarındaki IELTS özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimiz IELTS; IELTS Nedir, Nedir IELTS şeklindeki tartışmalarda  IELTS Nedir , Nedir IELTS sorusunun yanıtıdır.

İngilizce, dünya çapında 379 milyon konuşmacı ile dünyanın  en çok konuşulan üçüncü dilidir.

IELTS Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Özel Ders programlarındaki IELTS özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimiz  IELTS ile İngilizce öğrenmek ve çalışmak veya okumak istediğiniz ülkenin ana dilinde iletişim kurabilmenin çok çeşitli faydaları vardır. IELTS Nedir, Nedir IELTS sorusuna yanıt olarak Aynı zamanda iş fırsatları ve topluma entegrasyon için de gereklidir.

 

IELTS puan ölçeği

9 – Uzman kullanıcı – Test katılımcısı, dile tam olarak operasyonel olarak hakimdir. İngilizce kullanımları uygun, doğru ve akıcıdır ve tam bir anlayış gösterir.

8 – Çok iyi kullanıcı – Test katılımcısı, yalnızca ara sıra sistematik olmayan yanlışlıklar ve uygunsuz kullanım ile dile tam olarak hakimdir. Alışılmadık durumlarda bazı şeyleri yanlış anlayabilirler. Karmaşık ve ayrıntılı tartışmaları iyi idare ederler.

7 – İyi kullanıcı – Bazı durumlarda ara sıra yanlışlıklar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar olsa da, sınav katılımcısı dile operasyonel hakimiyete sahiptir. Genellikle karmaşık dili iyi idare ederler ve ayrıntılı akıl yürütmeyi anlarlar.

6 – Yetkili kullanıcı – Bazı yanlışlıklar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalara rağmen, sınav katılımcısı dile etkin bir şekilde hakimdir. Özellikle tanıdık durumlarda oldukça karmaşık bir dil kullanabilir ve anlayabilirler.

5 – Mütevazı kullanıcı – Test katılımcısı dile kısmen hakimdir ve birçok hata yapma olasılığı yüksek olmasına rağmen çoğu durumda genel anlamla başa çıkabilir. Kendi alanlarında temel iletişimi gerçekleştirebilmelidirler.

4 – Sınırlı kullanıcı – Sınav katılımcısının temel yetkinliği, tanıdık durumlarla sınırlıdır. Sıklıkla anlama ve ifade etmede sorunlar gösterirler. Karmaşık bir dil kullanamazlar.

3 – Son derece sınırlı kullanıcı – Teste giren kişi, çok tanıdık durumlarda yalnızca genel anlamı aktarır ve anlar. İletişimde sık sık kesintiler oluyor.

2 – Aralıklı kullanıcı – Sınava giren kişi sözlü ve yazılı İngilizceyi anlamakta büyük zorluk çekiyor.

1 – Kullanıcı değil – Test katılımcısı, birkaç izole kelime dışında dili kullanma becerisine sahip değildir..

Hangi IELTS puanına ihtiyacım var?

IELTS Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Özel Ders programlarındaki IELTS özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimiz IELTS‘inizden ne kadar yüksek puan alırsanız, İngilizce iletişim kurma yeteneğinizi ve daha iyi anladığınızı gösterir. Her göçmenlik kurumu, üniversite, işyeri veya kurumun belirli IELTS puanı gereksinimleri olacaktır. İhtiyacınız olan puan, ülkede ne yapmak istediğinize bağlı olacaktır.

IELTS nasıl geliştirilir?

IELTS Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Özel Ders programlarındaki IELTS özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimizi IELTS, İngilizce dil yeterliliğinin adil ve doğru bir şekilde değerlendirilmesini ve   IELTS Nedir, Nedir IELTS şeklindeki tartışmalarda  IELTS Nedir , Nedir IELTS sorusunun yanıtını sağlamak için geliştirilmiştir.

IELTS NEDİR konusunda IELTS Test soruları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’den dil uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Test dört bölümden oluşur: Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma.

IELTS sınav içeriği günlük durumları yansıtır. Tüm geçmişlere sahip tüm sınav katılımcıları için tarafsız ve adildir.