Ielts Özel Ders

IELTS ÖZEL DERS HAKKINDA

Ielts Özel Ders Hakkında Bilgi

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders)

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders ): IELTS özel ders için yapılan kampanyalar sırasında IELTS özel ders platformunda hazırlanan IELTS  özel ders statüsünde ki IELTS özel ders öğretilerinde,birebir  IELTS özel dersleri için  düzenlenen  IELTS özel ders sürecinde,  yazılımında bulunan çok farklı ve çok çağdaş en son öğretim ve eğitime ait teknik bilgilerin kullanılması ile öne çıkan, öğrenci üzerinde moral açısından bir yükselme yaratan, onu birebir direk olumlu bir biçimde etkileyen, onda inanılmaz değişimler meydana getiren , öğrencinin moralini, geçme inancını ve kendine olan  güvenini kazandıran, akademik kelimeleri geliştirme , IELTS okuma parçasını çözme, yazılımın nasıl olacağını gösteren, IELTS yazılım teknikleri ile öğrenciyi kişisel ve doğrudan pozitif   şekilde yönlendiren ve IELTS sınavına hazırlayan IELTS özel ders programlarının kullanıldığı birebir özel dersler alarak sınavda başarılı olmak artık çok kolay.

IELTS özel ders adına yapılan seminerlerde IELTS  özel ders kampüslerinde uygulanan  IELTS özel ders forumlarında ki IELTS özel ders kategorisinin içeriğinde yer verilen birebir IELTS özel ders programları, öğrenciye uygulanırken verilmesi gereken ders sayısı, öğrencinin IELTS sınavına hazırlanma anında içinde bulunduğu bilgi seviyesine, IELTS sınavında almak zorunda olduğu skora ve uygulamada anlatılan dersleri anlamada ki performansına bağlı olarak değerlendirilir.

IELTS özel ders için gerçekleştirilen seanslarda IELTS  özel ders departmanlarında ki IELTS özel ders seminerleri sürecinde ve IELTS özel ders etkinlikleri bünyesinde, öğrenciye uygulanan IELTS özel ders programı, tamamen öğrencinin yapısına uygun, birebir öğrenciye özel ve özgü nitelik taşır ve IELTS  özel ders programı tüm ayrıntı, özellik ve incelikleri  ile uygulanır. Uygulama sona erdiğinde öğrenci % 100  IELTS sınavına hazır bir hale gelir.

2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders):  IELTS özel ders seminerlerinde hazırlanmış  IELTS  özel ders eğitim etaplarında ki IELTS özel ders bölümlerinde, IELTS özel ders için verilen  IELTS konusunda ki seminerlerde son zamanların en tutulan ders alma modeli olan küçük gruplar, öğrencilerin IELTS sınavı ile ilgili tüm sorunlarını çözen, IELTS sınavında soruların daha rahat, hızlı ve her şeyden önemlisi doğru çözümüne inanılmaz ölçüde katkılar sağlayan, IELTS teknikleri hakkında bilgi içeren, IELTS sınavına hazırlanan öğrencinin bilgi açısından sorunu olduğunda ona kaynak kitap görevi gören ve onu aydınlatan, içeriğindeki inanılmaz ve hiç bir yerde rastlanmayan açıklamalarla öğrencinin en yakın dostu olan IELTS özel ders programlarının  uygulanması ile çok rağbet görmeye başladı. Bekleriz.

IELTS özel ders vermek için hazırlanan organizasyonlardaki IELTS  özel ders için kurulan bölümlerimizde tertiplenen IELTS özel ders ile ilgili organize edilen eğitimlerde, gruplar 4 denk seviyeli öğrencinin bir araya getirilmesi ile oluşturulur. 4 öğrenciyi geçmez. Zira, 4 öğrenci ile yapılan toplu IELTS dersleri, bilimsel verilere göre bireysel ders özelliklerine ve niteliklerine çok yakın bir uyum içindedir. Öğrencinin yararına olan bu durumdan bizde pay çıkardık ve grupları 4 öğrenci ile oluşturduk.

IELTS HAKKINDA

 

IeltsIELTS; Anadili İngilizce olmayan ama bu dili öğrenmek isteyen ve sonunda öğrenen ülkelerde ki insanların, seviyelerini ölçen uluslar arası sınav.  Gittikçe tüm dünya ülkelerinde yayılan,  inanırlığı, itibarı ve güvenirliği giderek artan sınav. İngilizce bilen herkesin girmek ve seviyesinin ne olduğunu dürüstçe öğrenmek istediği sınav. İtibarı ve güvenilirliği artan IELTS sınavına iş yeri ve kurumların gösterdiği saygı artmakta, dünyanın seviye konusunda en güvendiği sınav olma yolunda hızla ilerlemekte .

Ülkemizde de bir çok üniversitenin, IELTS sınavının muafiyet sınavı olarak kabul gördüğü, istenilen score elde edildiğinde, hazırlık sınıfının okunmadan atlandığı artık her kes tarafından bilinir oldu. Bu nedenle de IELTS sınavına karşı bir sempati ve saygı oluştu, Artık kimse diğer akademik sınavlara girmek istemez  sadece IELTS sınavına  girmek ister oldu. Etrafta  IELTS sınavı için hazırlanmak üzere hoca yada kurs arayanlar çoğaldı. Ama ülkemizde henüz İstanbul dışında bu eğitim için  kurs ve hocası çok az. İstanbul da bu işi yapan kurs yada hocaların bile ne olduğu, gerçekten IELTS sınavının hazırlığını verecek kapasite ve bilgiye sahip olup olmadığı şüpheli.

İnternetten bu tür IELTS eğitimi almak isteyenlerin arayıp bulduğu kurs yada benzeri kurumlar yada IELTS özel ders verdiğini ileri süren hocaların kalitesi ve ne yapabilecekleri belli değil. Çoğu kez, buralarda normal İngilizce eğitimi veriliyor. Oysa, bu uluslar arası sınav   çok farklı bir şekilde ve özellikte olduğundan bunun için  verilen eğitiminde,IELTS özelliklerine uyması gerekir. Bunu bilmek de her eğitmenin yapabileceği bir şey değil. Bu dersi veren hocada çok büyük bir bilgi ve IELTS çözüm teknikleri ile ilgili bilgi ve deneyim gerekir. Bu dersi vermek öyle herkesin sandığı gibi sıradan bir eğitim değildir. Her öğretmen bu eğitimi veremez. Yıllar ister bu tür bir eğitim vermek için. Bilgi ve beceri ister. IELTS dersi veren hocanın, bilgi birikimi beraberinde çok akademik kelime bilmesi yada bilmediği bir kelime çıksa bile bunu parçadan okuyarak tahmin etmesi ama doğru tahmin etmesi gerekir. IELTS sınavının  dersini  veren eğitmen, çok kültürlü de olmak ve gerek sosyal gerekse dünya ile ilgili sorunlar ve konular hakkında bilgi sahibi değilse bile fikir sahibi olması gereken biri olmalıdır.

Öğrenci açısından da kendisinde olması gereken özellikler var. Okuyan biri olmalı. Çevre ile ilgili bir okuma parçası geldiğinde yada çevre hakkında bir essay yazması istendiğinde, bu konu hakkında bilgi sahibi olmalı , olmayan kişi bu konuda ne bir yazı yazabilir nede okuduğu parçada yazılanları tam olarak özümseyebilir. İnsan hakları konusunda hayatı boyunca hiç bir makale okumamış ve bu konuya eğilmemiş bir öğrenci, bu konu hakkında IELTS sınavında bir essay yazılması istendiğinde ne anlatabilir ki.


Dünya çok değişti ve değişmeye de devam ediyor. IELTS sınavında başarılı olmak için sadece İngilizce bilmek yetmez. Çağdaş olmak. Ülke ve dünya sorunları ile ilgilenmek ve bu konular hakkında fikir sahibi olmak da gerekir. Ne kadar çok bilgi, o düzeyde başarı. Unutulmasın, bilgi ve iletişim çağındayız ve tüm yeni bilgiler İngilizce dilinde IELTS de başarılı olmak için, çağdaş olmak zorundayız.