Ielts Özel Ders Hakkında

Ielts Özel Ders Hakkında Bilgi

Ielts Özel Ders hakkında Açıklamalar

 1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

  

Ielts Özel Ders Hakkında Bilgi


Ielts Özel Ders HakkındaIELTS özel ders hakkında,  şunlar söylenebilir. IELTS  özel ders hakkında düşünürken, IELTS özel ders dalında IELTS özel ders almaya karar veren aday öğrencilerin kafalarında şayet “  sınav için özel ders alırım ve işi bitiririm “ gibi bir kanı varsa bu çok yanlış bir düşünce tarzı. IELTS  sınavında başarılı olabilmek için, IELTS özel ders hakkında,bilinmesi gereken IELTS özel ders almak başarıya giden yollardan sadece bir tanesi. Yani  IELTS sınavında başarılı olabilmenin birkaç yolundan biri. Bu yolu başarı kazanmak için, diğer yollarla kesiştirmek başarı kazanmak için gereklidir.

IELTS sınavında başarılı olabilmenin ve  IELTS özel ders ile kesişmesi ve birleşmesi gereken diğer yollar nedir ? diye IELTS için özel ders hakkında bir soru sorulduğunda sırası ile verilmesi gereken yanıtları belirtelim : Bunlardan birincisi ve en önemlisi IELTS sınavına katılmak üzere hazırlık yapan aday öğrencinin seviyesinin upper-intermediate, hem de bu seviyeyi bitirmiş olmasıdır. Upper-intermediate başında olmak yetmez. Hele advance seviyesini bitirmiş ise işler iyice kolaylaşır.

IELTS özel ders hakkında,bilinmesi  gereken, elbette ki gerçek bir IELTS özel ders hazırlık hocasını bulmak ve onun  denetiminde IELTS sınavına hazırlanmak. Bu konuda çok şikayetler alınıyor. Gidilen bir çok, özellikle kalabalık gruplarla yapılan kurslarda , kurslara eğitim vermek üzere gelen eğitmenlerin sıradan bir  öğretmen olduğu,  IELTS sınavı hakkında bilgisi olmadığı ve özellikle sorulan soruları yanıtlayamadığı şeklinde yakınmalar var. İşte bu gibi durumlarda IELTS özel ders hakkında yapılan olumlu  önerilerin ne derece de haklı olduğu ortaya çıkıyor ve görev eğitim almak isteyen aday öğrenciye düşüyor. IELTS için özel ders hakkında söylenecek diğer bir söz öğrenci IELTS sınavı için başvuru yaptığı kurumlardan yada IELTS özel  ders hocalarından kesinlikle referans istemelidir. 

IELTS sınavında başarılı olmak için diğer önemli etken yollardan biri de çok sayıda akademik kelime bilmektir. Hatta akademik kelime bilgisi iki ayaklı bir olaydır. Temel akademik kelimeler ve advance seviyesinde akademik kelimeler. Bunlardan temel seviyedeki akademik kelimeleri bilmek sınavda başarı kazandırabilir gibi görünse de , sınavda 6,5 yada 7.00 gibi score elde etmek te zorlanabilinir. İşi garantiye almak için advance seviyesindeki akademik kelimeleri de bilmek işi kolaylaştırır.  Az paralar ödenerek gidilen IELTS kurslarında bunlara önem verilmez . Oysa IELTS özel ders alındığında hele gerçek bir uzman hoca bulunduysa bu sayılanlar aynen uygulanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir