Ielts Özel Ders Hazırlık

Ielts Özel Ders Hazırlık  Programı

Ielts Özel Ders Hazırlık Programı İçeriği

 1 –  Ielts özel ders Hazırlık ( Bireysel – Ielts özel ders Hazırlık )
2 –  Ielts özel ders Hazırlık ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders Hazırlık )

1 –  Ielts özel ders Hazırlık ( Bireysel – Ielts özel ders ) : IELTS özel ders hazırlık adına  IELTS özel ders hazırlık merkezinde kurulan  IELTS özel ders hazırlık platformundaki IELTS özel ders hazırlık öğretilerinde ve IELTS  özel ders hazırlık  alan öğrencilere bire bir IELTS özel hazırlık dersi almalarından ötürü ,programların işleneceği gün ve saatleri belirleme hakkı verilir ve bu şekilde aday öğrenci özel yaşamında bir değişiklik yapmadan yada işlerini aksatmadan ihtiyacı olan IELTS özel ders hazırlık dersini alabilir.

2 –  Ielts özel ders Hazırlık ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders ) :IELTS özel ders hazırlık konusunda IELTS özel ders hazırlık verilen birimlerde hizmet veren IELTS özel ders hazırlık platformunda ki  IELTS özel ders hazırlık seminerlerinde,4 kişilik gruplara katılarak hemen hemen bireysel  IELTS özel ders hazırlık kalite ve niteliğinde ders alabilirsiniz.4 kişiden oluşan ve grup şeklinde yapılan derslerde verilen  derslerin kalitesi grup sayısının az olmasından ötürü bire bir IELTS özel ders hazırlık kalitesi taşır.

 IELTS


IELTS denilen bu sınav Cambridge Üniversitesi tarafından dört İngilizce yetisini (dinleme, okuma, yazma, konuşma)  değerlendirmek üzere hazırlanan  ve ülkeler arasında popülaritesi  olan bir sınavdır.  Dünyada birçok üniversitede lisans, yüksek lisans, doktora  için müracaatlarda , İngilizce konuşulan ülkelere göçmenlik müracaatı yapıldığında , türlü  banka ve kuruluşların dil tazminatı almak için yapılan başvurularında kabul edilmektedir. IELTS  testte  en yüksek skor 9.0’dır. Birçok üniversite ve kurum geçerli bir puan olarak 6.5’i talep etmektedir.

IELTS özel ders hazırlık hakkında IELTS özel ders hazırlık departmanlarında ki IELTS özel ders hazırlık programlarımız IELTS sınavı konusunda tecrübeli ve isim yapmış hocalar denetimi ve gözetiminde başarı odaklı olarak gerçekleştirilir. Ielts Özel Ders hazırlığın  içeriği IELTS sınav teknikleri, hafıza teknikleriyle akademik kelime öğretimi, okuma kabiliyeti , dinleme kabiliyeti, konuşma kabiliyeti ve yazma kabiliyetini içerir. Bu dört kabiliyet sınavın gerektirdiği seviyede verilir ve dersler yüksek puan almayı hedefleyen ve bu amaca yönelik taktikler üzerine inşa edilir. Konular işlenip bitirildikten sonra    ücretsiz IELTS deneme sınavları yapılır.

Sınav Özelliği ve Puanlama

IELTS özel ders hazırlık konusundaki  IELTS özel ders hazırlık programları , Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere 2 ayrı bölümde uygulanır.

Akademik Eğitim bölümünde , aday öğrencilerin  lisans veya lisans üstü programlarda ders almaya ne derece  hazır oldukları ölçülür.

Genel Eğitim bölümündeyse  başka bir ülkeye yerleşmek için giden ve orada hayatını sürdürmek  isteyen IELTS adaylarının genel olarak iletişim kurma becerileri ölçülür.

Her iki IELTS  modülü de Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 kısımdan meydana gelir . İmtihan, konuşma bölümü hariç tutulursa  toplam 2 saat 45 dakikalık bir süredir.. Konuşma bölümü ise 12-14 dakika devam eder.

İmtihan süresi toplam 2 saat 45 dk’dır.

Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dk.)

Genel İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru, 60 dk.) – Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru,60 dk.)

Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,30 dk.) – Akademik İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,60 dk.)

Konuşma (11-14 dk.)

Her IELTS bölümü için ayrıca tüm test puanınızdan ayrı bir puan alırsınız. Bunlar size Test Rapor Formu şeklinde takdim edilir. (TRF). Sınavdan alınan Genel Not, Dinleme veya Okuma bölümlerinden alınan notlar buçuklu rakamlar ile de gösterilebilir .  (örn 4,5 veya 6,5 gibi). Ancak, Yazma ve Konuşma bölümleri sadece tam rakamlar ile belirtilir. (örn 4,0 veya 6,0 gibi).

 Sonuç belgeleri sınav tarihinden sonraki 13. gün adaylara bildirilir.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

  • IELTS sınavına hazırlıkta gruplarımız maksimum 4 aday öğrenciden  oluşmakta bunun dışında bire bir   özel ders programlarımız bulunmaktadır.
  • Diğer IELTS kurslarında ve kurumlarda 12-15 kişilik gruplarda verilen IELTS hazırlık özel derslerinin  aksine, bireysel dil becerinizin gelişmesine yönelik İngilizce seviyeleri bir birine yakın olan aday öğrencilerden küçük gruplar oluşturulur.
  • Ayrıca ,  özel gruplara katılım IELTS gruplarında ödeyeceğiniz meblağ ile kalabalık gruplara ödenen meblağ arasında çok fark yoktur.
  • Oluşturduğumuz küçük IELTS gruplarında dil beceri düzeyinin birbirine denk yada çok yakın  olmasına özel bir önem verilir.
  • IELTS grupları seviye tespit sınavı sonuçlarına göre oluşturulur. Aday öğrencilerden  her biri ayrı şekilde yazılı ve sözlü sınava girer. Hedeflenen puana göre aday öğrencilerden  Intermediate (5-6,5 puan) veya Upper Intermediate (6,5 ve üzeri) seviyesinde olmaları beklenir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir