Ielts Özel Ders İle Ielts Sınavını Kazanın

IELTS ÖZEL DERS İLE IELTS SINAVINI KAZANIN KONUSU

Ielts Özel Ders İle Ielts Sınavını Kazanmanın Yolu

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders )

1 – IELTS ÖZEL DERS ( BİREBİR IELTS ÖZEL DERS): Birebir özel ders alanlara, dersin işleneceği günleri ve saatleri konusunda özel bir öncelik verilir ve öğrenci gündelik yaşamını aksatmayacak ve zora düşmeyecek  bir biçimde özel ders alır. Böylece, özel yaşamına devam ederken ihtiyacı olan sınav konusunu da bir çözüm getirmiş  olur.

Kaç ders verileceği yada kaç derslik bir program uygulanması gerektiğine, öğrencinin  seviyesine, bilgi ve birikimine  bakılarak ve sınavda almak zorunda olduğu score a göre karar verilir.

2 – IELTS ÖZEL DERS ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla  IELTS ÖZEL DERS): Birebir programına katılmak istemeyenler seviyeleri denk olan öğrencilerden oluşmuş 4 kişilik gruplara katılarak eğitim alabilir.

Grupların 4 kişiden oluşturulması, kalabalık gruplarda pek var olmayan bazı özelliklerin öğrenciler tarafından kullanılması amacı ile düzenlenmiştir.

4 den fazla olan grup derslerinde öğrenci pek soru sorma ve yanıt alma olanağı bulamaz. Oysa, bu 4 kişilik gruplarda bu olanak mevcuttur ve ayrıca eğitmen her öğrenci ile birebir rahatça iletişim kurabilir ve onlarla teke, tek  ilgilenebilir. bu durum öğrencilere olumlu bir biçimde yansır ve daha iyi sonuçlar elde etmelerine yol açar.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

 • Özel ders almak üzere katılan  öğrencilere ”  SENET “  yapılmaz. Ödemeler öğrenci tarafından belirlenen tarihlerde taksitler halinde ödenir.
 • Sınava hazırlanan öğrencilere, sınavın kalbi sayılan ve başarılı olabilmek için çok bilinmesi gereken akademik kelimelerle ilgili özel hazırlanmış alıştırmalar verilerek bu alıştırmaların tamamının eksiksiz bir biçimde yapılması ve bitirilmesi istenir. Bu dönemde öğrenciler sıkı bir kontrole  alınır ve alıştırmaları yapmayanlar derhal ikaz edilir.
 • Programların uygulama evresinde, sadece dil eğitimi değil yanında sınavda soruların kesinlikle doğru ve daha çabuk yanıtlanmasına katkı sağlayan ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri ile ilgili bilgi ve  eğitim de “ verilerek öğrenciye % 100 katkı sağlanır.
 • Sınava hazırlanan öğrenciler arzu ettikleri taktirde, kendilerinde yetersiz buldukları tek bir konu ile ilgili olarak da ders alabilir.


ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

 • Tek bir hedefiniz ve amacınız olsun. SINAVI  kazanmak.
 • Hazırlanmaya başlayınca, olabilirse işi gücü bırakın ve sınava odaklanın. Sosyal hayattan bir süre uzaklaşın. Tüm yaşamınız İngilizce çalışmak olsun.
 • Özel ders alın. Parayı düşünmeyin. Kazanırsanız harcadığınız para zaten kısa bir süre içinde geri döner.
 • Eğer illede kurs diyorsanız, 2-3 kişilik gruplara katılın. Eğitmen sizinle de ilgilenebilsin.
 • Bol, bol akademik seviyede yazı ve metinler okuyun ve çok akademik kelime öğrenin ama bunları kullanabilin.
 • Özel ders alırsanız, bu işi iyi bilen bir eğitmen bulun.
 • Sık, sık akademik seviyede konuşmalar dinleyin. Kulağınızı akademik kelimelerin telaffuzuna alıştırın.
 • Sınav esnasında, dinleme bölümünde kaçırdığınız bir soru olursa sakın ona takılmayın. Takılırsanız, aklınız başınıza gelene kadar en az 4-5 soruyu kaçırmış olur ve daha kötü bir sonuç alırsınız. 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir