IELTS Özel Dersi

IELTS Özel Dersi Program Günleri

IELTS Özel Dersi Hakkında Bilgiler

1 – IELTS  özel Dersi ( Birebir IELTS Özel Dersi )
2 – IELTS Özel Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS Özel Dersi )

1 – IELTS  özel Dersi ( Birebir IELTS Özel Dersi ) : IELTS  özel dersi merkezlerimizde ki IELTS  özel Dersi departmanlarında hazırlanan programlarla öğrencilere birebir olarak verilir. IELTS  özel dersi için hazırlanan eğitim programlarının tümü bireysel ders alan öğrencilere uygun olarak  düzenlenir.

2 – IELTS Özel Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS Özel Dersi ) : IELTS  özel dersi bölümlerimizde ki IELTS  özel Dersi kampüslerinde 4 öğrenciden oluşturulan gruplar için hazırlanan programlarla öğrencilere birebir olarak verilir. IELTS  özel dersi için hazırlanan  IELTS  özel dersi programlarının tümü grup halinde  IELTS  özel dersi alan öğrencilere uygun  tarzda düzenlenir.

 

IELTS hazırlığı herkes için, hatta anadili İngilizce olanlar için bir zorunluluktur, ancak IELTS özel derslerinin her zaman IELTS sınavına hazırlanmak için  en etkili yol olmadığını anlamak önemlidir.

En yaygın zorluklardan biri, 6 genel bant puanından 7 genel bant puanına kadar gelişmektir. İlk bakışta, kolayca elde edilebilir görünüyor – sonuçta, sadece bir nokta. Bu adaylar için yanıltıcı olabilir Şimdilik IELTS özel dersleri konusuna devam edelim.

İki şeyi düşünün: saat başına maliyet ve harcanan zaman. Özel dersler resmi bir IELTS merkezinde saatte 100 $ olabileceğinden, bire bir oturumlarınızın kısa bir süre içinde maliyetli olabileceği açıktır. Maliyetleri minimumda tutmak için özel derslerin sadece bir beceri için kullanılması ve toplam sürenin dört saat ile altı saat arasında sınırlı olması önerilir. Bazı adaylar için IELTS  özel dersi   açık cevaptır, bazıları için ise kafa karıştırıcı olabilir.

Örneğin, A adayı IELTS sınavını iki kez yazmıştır. Yazma dışında her beceri için ihtiyaç duyduğu grup skorlarını elde etti. Her iki denemede de ihtiyaç duyduğu grup puanının 0,5’in altında puan aldı. Bu durumda A adayı, haftalık uygulama sınavları ile birlikte IELTS sınavının tüm becerilerini gözden geçirerek bir aylık tam zamanlı IELTS kursu alması gerekmediğini bilir. Uygulama yazma görevlerini değerlendirmek ve ona özellikle neyin yanlış yapıldığını ve nasıl değiştirileceğini anlatmak için birine ihtiyacı vardır.

Başka bir örneğe bakalım. Adayı I IELTS sınavını sadece bir kez yazmış ve yazılı ve sözlü olarak istenen grup puanının bir puan altına düşmüştür. Hedefi bu becerilerin her ikisinde de 7 idi, ancak sadece 6 puan aldı. Daha önce de belirtildiği gibi, bir beceride 0,5 oranında iyileşme 2-4 saat içinde elde edilebilir. Bu nedenle, iki yetenekte bir tam bant skoru geliştirmesi gerekiyorsa, on saatten fazla IELTS  özel dersine  ihtiyacı olacaktır.