Ielts Özel Dersin Süresi

Ielts Özel Dersin Süresi Ne Olmalı

Ielts Özel Dersin Süresi Ne Olmalı Konusunda Açıklama

1 –   Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders ) : IELTS Özel Dersin Süresi birebir olarak özel ders almak isteyen aday öğrenciler için çok önemlidir., Birebir özel ders almalarının mükafatı olarak özel ders programlarının uygulanacağı gün ve saatleri kendi yaşamlarına uygun olarak belirleme önceliği kazanırlar.Verilmesi gereken ders sayısı ise, yapılan seviye sınav sonuçlarına ve aday öğrencinin sınavda elde etmek istediği ” score ” a göre belirlenir.Bu sistemde,aday öğrenci IELTS Özel Dersin Süresini ve ders günlerini kendi belirleyeceği için normal yaşamında bir değişiklik yapma ihtiyacı duymaz ve günlük yaşamını sürdürürken ihtiyacı olan eğitimini de rahatlıkla alır.

2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders ) : Birebir özel ders kalitesinde ve özelliğinde eğitim verilen 4 kişilik gruplara dahil olarak istediğiniz nitelikte ielts eğitimi alabilirsiniz.Grupların sayısı,birebir özel ders kalitesine ulaşmak ve birebir özel ders niteliğinde eğitim vermek için Ielts Özel Dersin Süresi düzenlenir. Gruplar  bilinçli olarak 4 kişi ile sınırlandırılmıştır.Bu şekilde grup derslerinde aday öğrenci anlamadığı her hangi bir konu hakkında soru sorabilme ve de ielts eğitimini veren hoca da aday öğrencilerle birebir ilgilenebilme imkanı bulur.Bu özellikleri taşıyan grup şeklinde yapılan özel derslerde ,birebir ielts özel ders şekline dönüşür.

IELTS ÖZEL DERSİN SÜRESİ NE OLMALI


IELTS Özel Dersin Süresi
, tamamen  özel ders programına katılan aday öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olan bir olgudur.Seviye ortanın altında yada ortada ise daha çok sayıda ders alınması gerekir ve süre uzar ama seviye orta üstü yada advance ise seviye yüksek olduğu için özel dersin süresi oldukça kısalır.

Seviyesi orta yada ortanın altında olan aday öğrenciler  sınavın 4 ayağı olduğundan her bölüm için 10 ders alarak bunu 40 derste tamamlayabilirler.40  derslik  IELTS Özel Dersin Süresinin ne kadar süreceği öğrenciye bağlıdır.Haftada 2 gün gelerek 2 şer ders alsa ,ayda toplam 16 ders eder.Bu durumda özel dersin süresi 2,5 ay olur.

Öğrencinin seviyesi ortanın üstü veya advance ise,Ielts Özel Dersin Süresi  çok kısalır.Bu gibi durumda,aday öğrencinin her bölüm için 3 ders alması yani toplamda 12 özel  ders alması yeterli olur.Süre,öğrencinin gelme sıklığına bağlıdır,Her geldiğinde 2 ders alırsa 6 kere gelmesi yeter.Bu 6 kerede bir ayda olur,15 günde de olur.

Zaman , zaman aday öğrenci eğitim almaya başlamadan önce sınav için tarih almış ve günü belirlenmiş olur.Bu gibi durumlardaysa , sınav tarihine kaç gün varsa ,IELTS Özel Dersin Süresi o tarihe göre ayarlanır ve 15 günde 20 – 30 ders verilebilir.Yani özetle dersin süresi tamamen öğrencinin içinde bulunduğu koşullara bağlıdır ve onun içinde bulunduğu koşullara göre ayarlanır.

Seviyesi elemantary olan aday öğrencilerin sınava hazırlanma süreleri oldukça uzun sürer.Verilen bilgilerin özümsenmesi ve içselleştirilerek kullanılabilir hale gelmesi ,ders sayısına değil ,derslerin verileceği süreye bağlıdır.


NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • IELTS Özel ders programlarına aday öğrencilere,genel İngilizceden daha çok sınav teknikleri ve  sınav taktikleri eğitimi ve tekniklerle ilgili uygulamalı örneklerle bilgi verilir.Bu teknikler sayesinde,aday öğrenci sınavda soruları doğru yanıtladığı gibi daha hızlı da yanıtlayarak zamandan kazanır.
  • Sınavda başarıya giden yollardan biri de çok sayıda akademik kelime bilmektir.Bunun için önlem  alınır ve aday öğrencilere sınavla ilgili akademik kelimeler ve kelimeleri özümsemelerine katkı sağlayan özel hazırlanmış alıştırmalar verilir.Bu şekilde aday öğrencinin kelime dağarcığında genişleme ve gelişim sağlanır.
  • Gerek grup şeklinde yapılan gerekse birebir  özel ders programlarında deneyimli,i  sınav hazırlık konusunda uzmanlaşmış eğitmenler görev yapar.
  • Özel ders programlarına katılan aday öğrencilere ” senet “ yapılmaz.Yerine,karşılıklı anlaşarak bir takvim belirlenir ve aday öğrenci bu takvime uygun bir şekilde ödemeyi taksit taksit öder.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir