Ielts Sınavı Hakkındaki Düşünceler

Ielts Sınavı Hakkındaki Düşünceler Hakkında

Ielts Sınavı hakkındaki düşünceler Ve Yorumlar

 1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

Ielts sınavı hakkındaki düşünceleri  açıklarken konuya Ielts sınavı hakkındaki düşünceler şeklinde bir başlangıç yapmak gerekir sanırım. Bu  sınav ,dinleme parçası  ile başlıyor. Listening 4  parçadan oluşuyordu . Bence Ielts sınavı hakkındaki düşüncelerimden biri , bu bölümlerin bazıları birbirinden değişikti biri diğerine benzemiyordu,bazıları da birbirinin devamı niteliğinde idi  soruları yanıtlarken çok dikkatli davranmak zorundasınız diyor sınava girmiş bir öğrenci Ielts Sınavı Hakkındaki Düşüncelerini anlatırken .Ielts sınavı hakkındaki düşüncelerden biride gerçekten bazı bölümlerde metinlerin anlamını anlayabilirken bazı bölümlerde de insan  metinler üzerinden apışıp kalıyor pek bir şey anlamıyorsun . Sınavın karakterini anlamak açısından çok yararlı oluyor.Soru tarzı ise boşluk doldurma,çoktan seçmeli gibi hepsinden vardı.40 dakika listening bölümü.30 dk.sı dinlemek ve soru kağıdına yanıtları yazmak açısından 10 dk.’sı ise yanıtları,cevap kağıdına geçirmek için verilen bir süreymiş şeklinde anlatıyor sınava katılan bir öğrenci Ielts sınavı hakkındaki düşüncelerini.

 

2) Dinlemeden sonra hemen peşinden okuma bölümü vardı bu bölüm 3 bölümden oluşuyor.Her bir bölümde 2 sayfalık reading parçaları var.Her bölüm sona erdikten sonra da tekrar listening’teki gibi türlü soru tiplerinden sorular var.Bunun süresi ise 60 dk. Fakat süre  60 dk. diye ağırdan almak yanlış olur. Çünkü okuma parçaları o kadar uzun ki  size tanınan vakit ancak  yetiyor.Bu bölümde ekstra bir 10 dk. tanınıyor yanıtları yanıt kağıdına geçirmeniz açısından veriliyor bu süre ona göre de vakti ayarlamak lüzumu doğuyor.Okuma bölümü için benden IELTS özel ders programları sırasında  yapmam istenilen sistem ve ekseriyetle yapılması gerektiği söylenen bir yöntem bu.

3)Ve tekrar ara verilmeden writing kısmına geçiyoruz.Burada da süremiz 60 dk.İki bölümden oluşuyor. Sizden 150 kelimeden az olmayacak bir grafikle alakalı bir metin  yazmanız isteniyor.İkinci bölümde ise bir konu veriliyor ve o konu hakkında 250 kelimeden az olmayacak bir metin  yazmanız isteniyor. Kendime göre bir şeyler karaladım  fakat bakalım ne olacak göreceğiz. İngilizce eğitimlerim boyunca hiç yazım çalışması yapmadım . 

 

4) Şimdi speaking modülü : Speaking kısmı aynı gün yapılmazmış.Yazılı imtihandan bir hafta evvel veya sonraki günlere de bırakabilirlermiş ,zaten tarihi alırken ona göre alın diye de ikaz var  sitede .Benim speaking neyse ki o gündü.Gitmeden evvel internette ne gibi şeyler soruyorlar diye de araştırıp gittim.Şansıma çok sıcakkanlı biri karşıma çıktı . Önce kendinden bahsediyorsun.İşte okuyor musun?Ne okuyorsun? Bunları konuşurken bir konu açıyor ve o konu hakkında konuşturuyor seni.Hatta konu konu açıyor .Muhabbet o konuya nasıl gelmiş anlamıyorsun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir