IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu Programları

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu Programlarının İçeriği

1 – IELTS Sınavına Hazırlık Kursu ( Birebir Özel IELTS sınavına Hazırlık Kursu )
2 – IELTS Sınavına Hazırlık Kursu ( 4 Öğrenciden oluşturulan Gruplarla IELTS sınavına Hazırlık Kursu )

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi’, çoğu üniversite ve büyük şirketler, özellikle Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda’da resmi olarak kabul edilen standart bir sınavdır. Test ‘dünya İngilizcesine’ dayanmaktadır ve bu nedenle hem Amerikan hem de İngiliz İngilizcesini test eder. Test Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Australia tarafından gerçekleştirilir. Bu IELTS sınavına hazırlık kursunda, anadili İngilizce olan bir öğretmen sizi testin dört kategorisinin her biri için hazırlayacaktır. Okuma ve dinleme anlayışınızı geliştirecek, ayrıca geçmiş sınav soruları ile konuşma ve yazma becerilerinizi de geliştireceksiniz. İnteraktif alıştırma çeşitlerimiz sizi testinize hazırlayacak ve sonuçta dil becerilerinizi geliştirecektir.

IELTS sınavına hazırlık kursunda ne öğreneceğim?

Bu IELTS sınavına hazırlık kursu , partikülün zayıf yönlerini tanımaya ve yeniden düzenlemeye odaklanmaktadır. Belirli konular katılımcının mevcut dil becerilerine bağlı olarak tekrarlanacak ve eğitilecektir. Bu, testinizde mümkün olan en iyi sonucu elde etmenizi sağlar.

Zaman organizasyonu için ipuçları
Puanınızı artırma stratejileri
IELTS testinin bireysel bölümlerinin gerçek örnekler kullanılarak uygulanması
Mevcut beceriler hakkında doğrudan geri bildirim
Ücretsiz yazma ve konuşma için bireysel ipuçları

IELTS Sınavı nedir?

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi, kişinin İngilizce seviyesini test etmek için kullanılan uluslararası bir testtir. Test kağıt üzerinde ve ayrıca bir sınav görevlisi ile yaklaşık 15 dakika boyunca kısa, kişisel bir konuşma ile yapılır.

2 saat 45 dakika
yazılı test
dünya çapında standartlaştırılmış
Dünya İngilizcesi (AE, BE ve diğer lehçeler)
ek materyaller olmadan (ör. sözlük)

İngiliz İngilizcesi Amerikan İngilizcesi ile de test edildiğinden, bu test esas olarak Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda’da kabul edilmektedir. Bu, IELTS’in Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Australia tarafından yürütülmesi sayesinde yeniden güçlendirilmiştir.

Testin okuma, dinleme ve yazılı bölümlerinin hepsi aynı gün yapılmalıdır. Sözlü sınav daha sonra yazılı sınavdan bir hafta sonra yapılabilir.

Sınava kayıt olmak için British Council web sitesine kaydolmanız ve ardından sınava 14 şehirden birinde girmeyi seçebilirsiniz.

IELTS sınavına ne için ihtiyacım var?

IELTS testi, tüm dünyada tanınan sertifikalı bir testtir. Bu testin yardımıyla mevcut İngilizce dil seviyenizi kanıtlayabilirsiniz. Test genellikle uluslararası üniversitelerden veya çalışanlardan dil sertifikası olarak istenir. Bu testin sadece 2 yıl geçerli olduğunu lütfen unutmayın!

120 farklı ülkede IELTS’yi İngilizce dil seviyeleri için sertifika olarak kabul eden 6000’den fazla akademik ve devlet kurumu ve kuruluşu bulunmaktadır. Bu nedenle, bu test dünya çapında en yaygın kabul gören testtir.

İki farklı seçenek vardır: akademik ve genel eğitim.

Akademik IELTS çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkede bir üniversitede veya Almanya’daki bir ileri eğitim kurumunda okumak isteyen öğrenciler tarafından alınır.

Genel IELTS, çoğunlukla mesleki nedenlerle veya göç amacıyla İngilizce dil becerilerini kanıtlamak isteyenler tarafından alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir