IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu Programları

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu Programlarının İçeriği

1 – IELTS Sınavına Hazırlık Kursu ( Birebir Özel IELTS sınavına Hazırlık Kursu )
2 – IELTS Sınavına Hazırlık Kursu ( 4 Öğrenciden oluşturulan Gruplarla IELTS sınavına Hazırlık Kursu )

IELTS sınavına hazırlık kursu verilen  merkezimizdeki IELTS sınavına hazırlık kursu programları kapsamında uygulanan  IELTS sınavına hazırlık kursu ile öğrencilerin hazırlandığı Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi’, çoğu üniversite ve büyük şirketler, özellikle Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda’da resmi olarak kabul edilen standart bir sınavdır.  Test Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Australia tarafından gerçekleştirilir. Bu IELTS sınavına hazırlık kursunda, anadili İngilizce olan bir öğretmen sizi testin dört kategorisinin her biri için hazırlayacaktır. IELTS sınavına hazırlık kursunda okuma ve dinleme anlayışınızı geliştirecek, ayrıca geçmiş sınav soruları ile konuşma ve yazma becerilerinizi de geliştireceksiniz. IELTS sınavına hazırlık kursunda İnteraktif alıştırmalar sizi testinize hazırlayacaktır.

IELTS sınavına hazırlık kursunda ne öğreneceğim?

Bu IELTS sınavına hazırlık kursu , partikülün zayıf yönlerini tanımaya ve yeniden düzenlemeye odaklanmaktadır. Belirli konular katılımcının mevcut dil becerilerine bağlı olarak tekrarlanacaktır.

Zaman organizasyonu için ipuçları
Puanınızı artırma stratejileri
IELTS testinin bireysel bölümlerinin gerçek örnekler kullanılması
Mevcut beceriler hakkında doğrudan geri bildirim
Ücretsiz yazma ve konuşma için bireysel ipuçları

IELTS Sınavı nedir?

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi, kişinin İngilizce seviyesini test etmek için kullanılan uluslararası bir testtir. Test kağıt üzerinde ve ayrıca bir sınav görevlisi ile yaklaşık 15 dakika boyunca kısa, kişisel bir konuşma ile yapılır.

2 saat 45 dakika
yazılı test
dünya çapında standartlaştırılmış
Dünya İngilizcesi (AE, BE ve diğer lehçeler)
ek materyaller olmadan (ör. sözlük)

İngiliz İngilizcesi Amerikan İngilizcesi ile de test edildiğinden, bu test esas olarak Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda’da kabul edilmektedir. Bu, IELTS’in Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Australia tarafından yürütülmesi sayesinde  güçlenmiştir.

Testin okuma, dinleme ve yazılı bölümleri aynı gün yapılır. Sözlü sınav daha sonra yazılı sınavdan bir hafta sonra yapılabilir.

 

IELTS sınavına ne için ihtiyacım var?

IELTS testi, tüm dünyada tanınan sertifikalı bir testtir. Bu testin yardımıyla mevcut İngilizce dil seviyenizi kanıtlayabilirsiniz. Test genellikle uluslararası üniversitelerden veya çalışanlardan dil sertifikası olarak istenir. Bu testin sadece 2 yıl geçerli olduğunu lütfen unutmayın!

İki farklı seçenek vardır: Akademik ve Genel eğitim.

Akademik IELTS çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkede bir üniversitede veya Almanya’daki bir ileri eğitim kurumunda okumak isteyen öğrenciler tarafından alınır.

Genel IELTS, çoğunlukla  göç amacıyla İngilizce dil becerilerini kanıtlamak isteyenler tarafından alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir