IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

DENİZLİ IELTS Sınavına Hazırlık Kursu başarıya götürür.IELTS SINAVINA HAZIRLIK KURSU PROGRAMI

IELTS SINAVINA HAZIRLIK KURSU PROGRAMININ AYRINTILARI

 

1 – IELTS Sınavına hazırlık kursu – Birebir Özel IELTS Sınavına hazırlık kursu

2 – IELTS Sınavına hazırlık kursu – 4 Öğrenci İle Gerçekleşen IELTS Sınavına hazırlık kursu

IELTS Sınavına hazırlık kursu eğitim merkezi, uluslararası kabul görmüş IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Hizmeti) sınavına hazırlık kursları vermektedir. Bu sınav, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversiteler (lisans veya lisansüstü kurslar) ve ileri eğitim için bir giriş şartıdır. Ayrıca birçok hükümet ve uluslararası işveren tarafından da tanınmaktadır.

Bu IELTS Sınavına Hazırlık Kursu  birimlerimizdeki IELTS Sınavına Hazırlık Kursu programı öğrencilerin gramer, kelime bilgisi ve iletişim becerilerini geliştirmek için IELTS Sınavına Hazırlık Kursunda Genel İngilizce’yi içeren karmaşık akademik dili hem anlama hem de kullanma becerilerini IELTS özel ders ile genişletmeye odaklanır.

 IELTS sınavı hazırlık kursuna katılma hakkında tavsiye ve bilgi için  IELTS sınavı hazırlık kursu öncesi kılavuz belgemizi buradan okuyun.

IELTS Sınavları

Düzenli IELTS sınavları yıl boyunca planlanmaktadır.  Daha fazla bilgi için IELTS Sınavına Hazırlık Kursu bölümlerimizde ki IELTS Sınavına hazırlık kursu ofisimiz ile iletişime geçin

IELTS akademik okuma sınavı

IELTS akademik, bölüm başına 1 okuma metnine (2000 ile 2750 kelime arasında) dayalı 40 sorudan oluşan 3 ayrı bölüm okuma sınavı ve 1 saatlik bir testten oluşur.

Sınav süresince öğrencilere bir soru kağıdı (bu sınav sırasında yazılabilir ancak sınavdan sonra sınav odasından çıkarılmamalıdır) ve bir cevap kağıdı (tüm cevaplar cevap kağıdına yazılmalıdır) verilecektir. 1 saatlik testin bitiminden önce kağıdı hazırlayın.

IELTS akademik yazma sınavı

IELTS Akademik yazma sınavı,  1 saatlik sınav sırasında tamamlanması gereken 2 görevden oluşur.

  • Görev 1 –  Öğrencilerden, çizgi grafikler, çubuk grafikler, pasta grafikler, bir tablo veya bir süreci açıklayan bir resim gibi görüntülenen/sağlanan medya hakkında olgusal bilgileri tanımlamaları istenecektir. Bu sınava giren öğrencilerden bu görev için en az 150 kelime sağlamaları istenecektir.
  • Görev 2 –  Öğrencilerden genel bir akademik konu hakkında bir kompozisyon Essay yazmaları istenecektir. Bu sınava giren öğrencilerden bu görev için en az 250 kelime sağlamaları istenecektir.

IELTS akademik sözlü sınavı

IELTS akademik sözlü sınavı, öğrenci ve sınav görevlisi arasında bire bir olarak 3 bölümden oluşur:

  • Bölüm 1 –  Öğrenciden genel tanıtım sorularına, kişisel bilgi sorularına ve son olarak 2 genel ilgi alanına ilişkin bir dizi soruya sözlü cevaplar vermesi istenecektir.
  • Bölüm 2 –  Bu bölümde sınav görevlisi, öğrenciye bir konu ve bu konuyla ilgili birkaç yol gösterici soru içeren bir kart verecektir. Öğrenci, verilen konu üzerinde 1-2 dakika konuşmadan önce kağıt ve kalemle hazırlanmak için isteğe bağlı 1 dakikalık bir süreye sahip olacaktır. Bunu takiben, sınav görevlisi bu bölümü bitirmek için 3 veya 4 dakika boyunca 1 veya 2 soru soracaktır.
  • Bölüm 3 –  Bu bölüm sırasında, sınav görevlisi bölüm 2’de verilen konuya dayalı olarak daha fazla soru soracaktır. Bu sorular daha zorlu olacak ve öğrencinin daha fazla düşünmesini gerektirecektir.

IELTS akademik dinleme sınavı

IELTS akademik dinleme sınavı sırasında öğrencilerden bir kaydı dinlemeleri ve 4 ayrı test bölümü ile bir dizi soruyu yanıtlamaları istenecektir; bu yaklaşık 30 dakika sürecektir. Bundan sonra, öğrenciye cevap kağıdını uygun şekilde doldurması için fazladan 10 dakika verilecektir.

IELTS Uygulaması

  1. Bu bölümde, IELTS Sınavına Hazırlık Kursunda sınava daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olabilecek  IELTS Sınavına hazırlık kursunda bazı faydalı IELTS pratik ipuçları sağladık.
  • O gün nelerin gerekli olacağını tam olarak bildiğinizden emin olmak için  IELTS sınavı hazırlık kursunda sınav formatını dikkatlice inceleyin. Çabalarınızı İngilizceyi dinlemeye, yazmaya, konuşmaya ve okumaya odaklayın.
  •  IELTS Sınavına hazırlık kursunda Sorulacak soru türlerini inceleyin ve gerekli tüm cevap biçimlerini IELTS sınavı hazırlık kursunda yazılı ve sözlü olarak uygulayın.
  • Bir arkadaşınızdan, aile üyenizden veya daha da iyisi bir öğrenciden, yukarıda belirtilen gerekli sınav koşulları altında bir deneme testi yapmak için sınav görevlisinin yerini almasını isteyin.