IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu

IELTS SINAVINDA BAŞARILI OLMANIN YOLU  VE TAVSİYELER


IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu NEREDEN GEÇER

1 – Ielts Sınavı Özel Ders ( Birebir Ielts Sınavı Özel Ders )
2 – Ielts Sınavı Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts 
Sınavı Özel Ders )

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu ana dili İngilizce olmayan birçok uluslararası öğrenci, yurt dışında okumak için başvurmadan önce bir IELTS sınavına (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi’nin kısaltması) girmekten geçer. Seçtikleri IELTS kursuna ve kuruma göre, gerekli IELTS sınav puanı değişiklik gösterir. Genel olarak konuşursak, IELTS Sınavında Başarılı Olmanın yolu için herhangi bir lisans eğitimi için 6 veya üzeri bir İngilizce IELTS  puanı aralığı yeterlidir ve lisansüstü dersler için en az 6.5 gereklidir.

Bir IELTS sınavına girmeleri istendiğinde öğrencilerin kelimenin tam anlamıyla belirsizlik içinde titrediğini gördüm. Görünür bir sebep olmaksızın IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunda yeteneklerinden şüphe ederek,IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunu bilmiyorlar ve IELTS sınavında Başarılı Olmanın Yoluna ve  geçmenin mümkün olmadığına inanıyorlar. Sonunda, bazıları IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu olarak ekstra IELTS hazırlık dersleri alıyor, bazen korkuyu yanlarında sınav merkezine taşıyor ve IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunu bilmediğinden konsantre olamıyor buda  IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunu bilmediğinden pahalıya mal oluyor.

IELTS sınav formatını anlayın

Eminim hepiniz IELTS sınav formatını biliyorsunuzdur , IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu formatı bilmekle olur. ancak format size yabancıysa, burada hızlı bir kılavuz var. Genellikle IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunda üç bölüme ayrılır ve okumanız için size verilen metnin anlamını kavrama yeteneğinizi test etmeyi amaçlar. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu budur. Bunu aklında tut. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yoludur Metni ezberlemek   bu yüzden uzunluğunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu 40 soruyu cevaplamanızdan geçiyor ve 7 puan isteyen bir kişi için 30 doğru cevap yeterli.

Metni hızlıca gözden geçirin

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu için metnin yalnızca genel anlamını anlamak için orada olduğunuzdan, herhangi bir argümanın arkasındaki mantığı anlamaya çalışmayın. Cevapları doğru almak olan hedefe bağlı kalın. Bunu yapmanın en iyi yolu, metin yerine önce soruları okumaktır. Soruları bir veya iki kez okur ve ardından metni gözden geçirmeye başlarsanız, beyniniz otomatik olarak soruların olası cevaplarını bulmaya çalışacaktır. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu buradadır.

Zaman yönetimini düşünün

40 soruyu cevaplamak için sadece 60 dakikanız var. Bazı soruları cevapsız bırakmamak için zamanınızı verimli bir şekilde yönetmek çok önemlidir. Tek bir ekstra doğru cevap, istenen sonucu almanıza potansiyel olarak yardımcı olabilir.

Saat iki şekilde yönetilebilir. Biri önceden çok pratik yapmaktır. Örnek kağıtları çözerken önünüze bir saat koyun. İkincisi, sınav gününde şimdiki zamanda yaşamaktır. Yine, ona nasıl yaklaştığınız konusunda akıllı olun. Herhangi bir nedenle bir sorunun cevabını bulamıyorsanız, zaman kaybetmeyin. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu tektir hemen bir sonraki soruya geçin.

Ali’nin metodolojisi burada oldukça etkilidir: “Birinci ve üçüncü soruları yanıtladıysanız ancak ikinci sorunun yanıtını bulamıyorsanız, bilin ki metni zaten daraltmışsınızdır.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu Pratik yapmaktan geçer, başarınızın anahtarıdır. IELTS sınavı geliyor !!! Özel IELTS kursu kampüslerindeki Özel IELTS kursu birimlerimizde hazırlanan Özel IELTS kursu programlarında sürekli eğitimini verdiğimiz IELTS sınavınıza kadar geçen günlerde elinizden geldiğince çok okumaya çalışın. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolunda En sevdiğiniz dergi iyi bir başlangıç ​​olabilir. IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu Okurken metnin ana noktalarını belirlemeye çalışın ve onu zihninizde özetlemeye çalışın. Ne kadar çok pratik yaparsanız IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolu o kadar verimli olur.