IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi

IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi Yöntemi

IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi Öğretimi

1 – IELTS Speaking Özel Ders ( Birebir IELTS Speaking Özel Ders )
2 – IELTS Speaking Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS  Speaking Özel Ders )

 

IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi sınavın konuşma modülünde çok önemlidir. IELTS Sınavında Konuşma Stratejisinin değişmesine yardımcı olacak 7 önemli strateji var.

  1. İlk izlenimler :

. IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi uyguladığınızda cevaplarınıza kısa, küçük yanıtlarla başlamayın. Bilgilendirici, ilginç ve soruyla ilgili bir cevapla yanıtlayın.
Örneğin, “ Çocuklar bugünlerde ne tür oyunlar oynamaktan hoşlanıyor? ”

Yeterlilik zamanla gelişen bir şeydir ve yeni başlayan biriyseniz benzer cevaplar vermek zor olabilir.

  1. Beden dili

IELTS Sınavında Konuşma Stratejisinin bir gereği olarak rahat bir duruşla rahatça oturun. Rahatlamış bir duruşun sinirselliği azalttığı bilimsel olarak gösterilmiştir ve bu, yetkin ve dolayısıyla rahat olduğunuz konusunda güçlü bir izlenim yaratabilir.

IELTS Sınavında Konuşma Stratejisi gereği  konuşurken el hareketlerini kullanın. El hareketlerinin kullanılması bilişsel işleme üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

 

  1. Kelime Bilgisi

Bu, IELTS  sınavı konuşma stratejisinde değerlendirileceğiniz temel faktördür.

İyi bir kelime dağarcığına sahip olmak sadece çok fazla kelime ve kelime öbeği bilmek değil, aynı zamanda bunları nasıl kullanacağınızı da bilmekle ilgilidir.

Muayenede argo kullanırsanız, uygunsuz görünebilir. Sanki ‘Parlak!’ veya ‘Mükemmel!’ yerine ‘Wicked!’ Aynı şekilde, son derece resmi olmayan veya eski moda olan bazı kelimeler konuşmada sıklıkla kullanılmaz ve aynı zamanda uygunsuz da olabilir. Sanki ‘evet ya da hayır’ demekten kaçının.

Tonlamayı geliştirmenin en iyi yolu, İngilizce konuşanların bir şeyi nasıl söylediğini ve söylediklerini dinlemektir.
Karıştırıcı bir hikaye anlatırken tonlamayı düzgün kullanmanız gerekir. Doğru tonlama olmadan, hikaye daha az heyecan verici veya çekici görünecektir.

.

  1. Dolgular ve Akıcılık

Cevaplarınızı düşünürken konuşmaya devam etmeniz ve uzun süre sessizce harcamamanız önemlidir. Yani, düşünürken şu ifadeleri kullanın:

  • “Bu ilginç bir soru.”
  • “Aslında, son zamanlarda bunu bilmem gerekiyordu. ”
  • “Bu ülkemdeki güncel bir konudur.” Vb.
  1. Dilbilgisi ve Cümle Yapıları

Konu-fiil anlaşması ve gerginliği güçlü bir şekilde kavrayın. Dilbilgisel hatalar gerçekten kötü bir izlenim bırakabilir.

Dili sağlam bir şekilde kavramak için çeşitli cümle yapıları kullanmanız gerekir. Bu nedenle, doğru olsalar bile, sadece kısa basit cümleler kullanmayın. Akıcılık kazandığınız havayı vermek için bazen karmaşık cümleler kullanmayı denemek daha iyidir.

  1. Telaffuz ve Soğukkanlılık

Belirli bir sesle fark edilir bir sorununuz varsa puanınız 6 veya 6.5 ile sınırlı olacaktır.

Sınav yapan kişi kelimeleri yanlış anladığınız için söylediklerinizin bölümlerini anlamakta zorluk çekiyorsa, 5.0 / 5.5 ile sınırlandırılacaksınız.

Telaffuz ettiğiniz kelimelerin açık, anlaşılır ve kolay anlaşılır olduğundan emin olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir