IELTS WRITING ( essay ) – İbrahim Şahin – 05324772541

IELTS WRITING ( essay ) yazımında çok etkili yöntemlerIELTS YAZMA BÖLÜMÜ ( essay ) NEDİR ?

 

IELTS YAZMA BÖLÜMÜ ( essay ) Nasıl Yazılır

1 – IELTS WRITING ( essay ) ( Birebir  IELTS WRITING ( essay )  Özel Ders )
2 – IELTS WRITING ( essay )  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla  IELTS WRITING ( essay ) Özel Ders )

IELTS WRITING ( essay ) konusunda  İp uçlarıma geçmeden önce, IELTS WRITING ( essay ) yazım merkezimizdeki Bireysel IELTS WRITING ( essay ) yazım birimlerimizde yer alan IELTS yazma  IELTS WRITING ( essay )   bölümünün gerektirdiği her şeyi anlamak için IELTS WRITING ( essay ) konusunda  İp uçlarıma geçmeden önce, Birebir IELTS WRITING ( essay ) yazım merkezimizdeki Özel IELTS WRITING ( essay ) yazım birimlerimizde yer alan IELTS Bireysel Özel yazma  IELTS WRITING ( essay )   bölümünü için zaman ayırmaya değer.

Kişisel IELTS WRITING ( essay ) yazım merkezimizdeki Kişiye Özel IELTS WRITING ( essay ) yazım birimlerimizde yer alan IELTS yazma  IELTS WRITING ( essay )   bölümününde, İlk olarak, IELTS yazılı IELTS WRITING ( essay ) bölümü vardır: IELTS General Training ve IELTS Academic. Hangi sürüme ihtiyacınız olduğunu görmek için başvurduğunuz kurumla görüşün. Hangi türü yapıyor olursanız olun, iki  IELTS WRITING görevini tamamlamanız gerekecektir.

Birinci görev – IELTS Genel Eğitimi için IELTS WRITING ( essay ) olarak bir mektup yazacaksınız; IELTS Academic için bir grafik, tablo, çizelge veya diyagramdan verileri seçecek, karşılaştıracak ve özetleyeceksiniz.

İkinci görev – IELTS General Training daha genel konular kullanmasına rağmen, her iki test türü için de bir IELTS WRITING ( essay ) kompozisyon yazacaksınız.
Ardından,IELTS WRITING ( essay ) konusunda  değerlendirme kriterlerini anlamak önemlidir. IELTS de dört temel kriter vardır.

Görev başarısı – görevdeki ana noktaları ne kadar etkili bir şekilde ele aldığınız ve resmettiğiniz.

Uyum ve tutarlılık – fikirlerinizi ne kadar iyi organize ettiğiniz ve ilişkilendirdiğiniz ve bağlantı sözcüklerini ve uyumlu araçları nasıl kullandığınız (örneğin, ‘ek’, ‘örneğin’, ‘ayrıca’, ‘ancak’, ‘ayrıca’ ve ‘ yine de’).

Sözlüksel kaynak – kelime dağarcığınızın ne kadar geniş ve doğru olduğu ve daha az yaygın kelime dağarcığı kullanıp kullanmadığınız (örneğin deyimsel ifadeler veya profesyonel jargon).

Dilbilgisi aralığı ve doğruluğu – kullandığınız dilbilgisi yapılarının IELTS WRITING ( essay ) de (örneğin koşullu cümleler, who/what/that tümceleri, modal ifadeler ve ters çevirme) aralığı ve doğruluğu.

Yazma puanınızı yükseltmek için en iyi ipuçları

Artık IELTS WRITING ( essay ) konusunda  İp uçlarıma geçmeden önce, IELTS TEMEL WRITING ( essay ) yazım merkezimizdeki IELTS Kişiye Özgü WRITING ( essay ) yazım birimlerimizde yer alan IELTS yazma Birebir Özel  IELTS WRITING ( essay )   bölümünde yazma bölümünün tüm ayrıntılarını biliyorsunuz, hadi sınav gününde en iyi performansınızı sergilemek için IELTS Özel WRITING ( essay ) yazım merkezimizdeki IELTS Teke Tek  WRITING ( essay ) yazım birimlerimizde yer alan IELTS Günlük yazma  IELTS WRITING ( essay )   bölümünde en önemli ip uçlarına geçelim.

1. Zamanınızı akıllıca kullanın

Tüm IELTS Rutin WRITING ( essay ) bölümünü tamamlamak için 60 dakikanız var. İkinci görev puanınıza daha fazla katkıda bulunur, bu nedenle birinci IELTS Birlikte WRITING ( essay ) görevi için 20 dakikadan ve ikinci IELTS Beraber WRITING ( essay ) görevi için 40 dakikadan fazla harcamamanızı öneririm. Yazdıklarınızı planlamak ve kontrol etmek için zaman ayırın.

2. Kelime sayısını kontrol edin

Birinci görev için en az 150, ikinci görev için en az 250 kelime yazmanız gerekiyor. Daha az bir şey ve puan kaybedersiniz.

3. Görevi anlayın

Talimatları dikkatlice okuyun ve anahtar kelimelerin altını çizin veya vurgulayın. Hangi soruları kapsamanız gerektiğini ve hangi bilgileri eklemeniz gerektiğini bilin.

4. Fikirlerinizi mantıklı bir şekilde düzenleyin

Fikirleri beyin fırtınası yapmak ve hangi bilgileri ekleyeceğinizi seçmek için beş dakikaya kadar zaman harcayın. Fikirlerinizi mantıklı bir şekilde düzenleyin ve paragraflar, cümleler ve ifadeler arasında bağlantı sözcükleri ve uyumlu araçlar ekleyin.

5. Yaklaşımınızı bilin

Her görev belirli bir yaklaşım gerektirir.

Görev 1 (IELTS  Akademik) – ana eğilimleri ve özellikleri belirleyin; girişte, eş anlamlıları ve dilbilgisi dönüşümünü kullanarak görevdeki bilgileri yeniden yazın; ana paragraflarınızı mantıklı bir şekilde düzenleyin;

Görev 1 (  IELTS  Genel Eğitim) – soruyu analiz edin; madde işaretleri kullanarak beyin fırtınası yapın; madde işaretlerini ele alarak paragrafları planlayın; mektubu yaz.