IELTS Yazma ( Akademik )

IELTS Yazma ( Akademik )IELTS YAZMA (Akademik) Konusu

IELTS YAZMA ( Akademik ) SINAVI Nasıldır

IELTS Yazma ( Akademik ) merkezimizdeki IELTS Yazma ( Akademik ) birimlerimizde düzenlenen IELTS Yazma ( Akademik ) programları ile eğitimi verilen  IELTS Yazma ( Akademik ), adayların oldukça kısa bir süre içinde oldukça farklı iki yazı yazma becerilerini test için geliştirmeyi amaç eder. IELTS Yazma ( Akademik ), Testi iki bölüme ayrılmıştır ve adayların IELTS Yazma ( Akademik ), testinin her iki bölümü de tamamlamaları için IELTS de 60 dakika süre verilir.

IELTS Yazma Görevi 1

İlk bölümde adaylara IELTS Yazma ( Akademik ) merkezimizdeki IELTS Yazma ( Akademik ) birimlerimizde düzenlenen IELTS Yazma ( Akademik ) programları ile eğitimi verilen IELTS Yazma ( Akademik ) kısmında bazı bilgilere dayalı olarak grafik ve diyagram şeklinde sunulan Bireysel IELTS Yazma ( Akademik te bir görev verilecektir. Adayların verilen bilgiler üzerine en az 150 kelimelik açıklayıcı bir rapor yazmaları beklenmektedir.

IELTS Yazma ( Akademik ) merkezimizdeki IELTS Yazma ( Akademik ) birimlerimizde düzenlenen IELTS Yazma ( Akademik ) programları ile eğitimi verilen İkinci görevdeki, IELTS Yazma ( Akademik ) kısmında adayların belirli bir konu hakkında açık ve mantıklı bir argüman üretme yetenekleri değerlendirilir. IELTS Yazma( Akademik ) da konuların çoğu, genel ilgi alanına giren, uygun ve lisans veya lisansüstü düzeydeki öğrenciler tarafından kolayca anlaşılabilen konulardır. Adayların IELTS Yazma ( Akademik ) merkezimizdeki IELTS Yazma ( Akademik ) birimlerimizde eğitimini verdiğimiz   IELTS Yazma ( Akademik ) bölümünde en az 250 kelime yazmaları gerekecek ve Task 2 Task 1’den daha uzun olduğu için bu göreve yaklaşık 40 dakika, ilk göreve ise 20 dakika ayrılması önerilmektedir.

IELTS Yazma (Genel)

IELTS Genel Eğitim Yazma sınavı 60 dakika sürer. Adayların Akademik modülde olduğu gibi 150 ve 250 kelimelik iki görevi tamamlamaları gerekmektedir. Bununla birlikte, IELTS Yazma ( Akademik ) de Görev 1 her zaman bir mektuptur, Görev 2 ise belirli bir konuya dayalı bir denemedir. IELTS Yazma ( Akademik ) de soruların konuları genel ilgiyi çekecektir ve IELTS Yazma ( Akademik için herhangi bir uzmanlık bilgisi gerekmemektedir. Örneğin, konular arasında seyahat, konaklama, güncel olaylar, mağazalar ve hizmetler, sağlık ve refah, sağlık ve güvenlik, eğlence, sosyal ve fiziksel çevre yer alabilir.

IELTS Yazma Görevi 1

Görev 1’de adaylardan, IELTS Yazma ( Akademik yazımda belirli bir sorun veya duruma yanıt olarak yarı resmi veya resmi tonda olması gerekebilecek bir mektup yazmaları istenir. Adaylardan, soruya üç madde işaretiyle ilgili bilgileri eklemeleri istenecektir. Aday cevapları bu görev için en az 150 kelime uzunluğunda olmalıdır.

IELTS Yazma Görevi 2

Görev 2’de adaylardan belirli bir bakış açısı, argüman veya konu sunan bir ifadeye yanıt olarak bir konuyu tartışmaları istenir. Görev, adayların, sorunun tipik olarak gerçek bilgileri tartışmalarını, bir sorunu tartışmalarını ve çözümler sunmalarını, fikirleri değerlendirmelerini veya fikirleri doğrulamalarını isteyeceği söylemsel bir yazı yazmalarını gerektirir. Görev 2 için aday cevapları en az 250 kelime uzunluğunda olmalıdır.

Sınav görevlisinin IELTS Yazma ( Akademik yazımda farklı yazı türlerinde ne kadar iyi olduğunuzu görmesi önemlidir. Gerçek bilgileri ne kadar iyi özetleyebileceğinizi göstermelisiniz. Ayrıca net, iyi yapılandırılmış bir argüman yazma yeteneğinizi de göstermelisiniz. Yazma testi, testin diğer tüm bölümleri gibi 9 bantlı bir ölçek kullanılarak işaretlenir. Sınav görevlisi, yazılı dilinizin dört özelliğine bakacaktır: içerik , organizasyon , kelime bilgisi ve dil bilgisi .

IELTS Yazma ( Akademik testinde iki görev olduğu için zamanlama çok önemlidir. Görev 1’den daha fazla puan değerinde olduğundan, Görev 2’yi tamamlamak için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.

Size sorulan soruları cevaplamalısınız. IELTS Yazma ( Akademik görevi  1 için, şema hakkında fikir vermeyin, verilen yönergeleri izleyerek IELTS Yazma ( Akademik ) de bilgileri özetleyin. Görev 2 için soruyu dikkatlice okuyun ve ardından tüm puanlarınızı desteklediğinizden emin olarak konuya cevabınızı yazın. Cevaplarınızı okumak ve hataları kontrol etmek için testin sonunda zaman ayırın.