IELTS'e Nasıl Hazırlanır

IELTS’e Nasıl Hazırlanır

IELTS’E NASIL HAZIRLANIR KONUSUNDA AYRINTILAR

 

1 – IELTS’e Hazırlık ( Birebir IELTS Özel Ders )
2 – IELTS’e Hazırlık ( 4 Öğrenciden oluşturulan gruplarla  IELTS Özel Ders )

IELTS‘te başarılı olmak için IELTS’e Hazırlanma ofislerimizde ki IELTS’e Hazırlanma programlarında en iyi şansa sahip olmak için IELTS’e nasıl hazırlandığınız önemlidir. Hazırlanmanıza ve sınavdan ne bekleyeceğinizi bilmenize yardımcı olmak için aşağıdaki malzemeleri bir araya getirdik.

Test biçimini anlayın

Test içeriğinin yanı sıra her bölüm için soru ve görev türlerini gözden geçirerek testin formatına aşina olun. IELTS kurallarını ve düzenlemelerini baştan sona okumak da önemlidir. Bunlar, başvuru formunda yer alan Adaylara Duyuru ve Beyanname’de belirtilmiştir.

Test biçimini gözden geçirin

 

IELTS örnek soruları

Örnek sorularla pratik yapmak, testin formatına aşina olmanıza yardımcı olabilir. IELTS sınavına hazırlanmanıza yardımcı olacak örnek sorular sağladık. Bu size Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma testlerinde neler bekleyeceğiniz konusunda bir fikir verecektir.

Örnek test soruları

IELTS Progress Check – resmi deneme sınavı

IELTS sınavınızdan önce nerede olduğunuzu bilin. IELTS Progress Check , IELTS tarafından eğitilmiş ve kalifiye işaretçiler tarafından işaretlenen resmi bir IELTS çevrimiçi alıştırma testidir. Süreli veya süresiz bir sınava girin, her bölüm için gösterge niteliğinde bir genel grup puanı ve bireysel grup puanları dahil olmak üzere geri bildirim alın: Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma. Geliştirmeniz veya odaklanmanız gereken alanları hazırlamanıza ve anlamanıza yardımcı olur.

Daha fazlasını bul

Resmi IELTS uygulama materyalleri

Bir dizi uygulama materyali geliştirdik. Bunlar, IELTS sınav formatını ve sorulabilecek sınav sorularının türlerini anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Resmi IELTS Alıştırma Materyali 

Kitap şunları içerir: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma (hem Akademik hem de Genel Eğitim) için alıştırma testleri; Dinleme, Okuma ve Yazma cevap kağıtları; Dinleme ve Okuma alıştırması testi cevap anahtarları ve Dinleme metinleri; örnek aday Cevapları ve sınav görevlisi yorumlarını yazma; örnek aday Konuşma testleri ve sınav görevlisi yorumları. DVD, adayların pratik yapmaları için bir Dinleme testi ve Konuşma sınavına giren üç öğrencinin görüntülerini içerir.

Resmi IELTS örnek materyallerini Cambridge University Press’ten (yukarıdaki bağlantılara tıklayın) veya bir IELTS test merkezinden satın alabilirsiniz.

Test merkezinizden satın alın

Bir hazırlık kursu düşünün

Sınava hazırlık konusunda yardım isterseniz, dünyanın dört bir yanındaki IELTS merkezleri ve dil okulları IELTS hazırlık kursları sunmaktadır. Bir hazırlık kursuna katılmak zorunda değilsiniz, ancak birçok sınav katılımcısı bunu yapmanın performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olduğunu düşünüyor. Daha fazlasını öğrenmek için yerel IELTS sınav merkezinizle konuşun.

Yerel test merkezinizi bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir