Neden Ielts Özel Ders Almalı

Neden Ielts Özel Ders Almalı

Neden Ielts Özel Ders Almalı Konusunda Bilgi

1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

   Neden IELTS Özel Ders Almalı, Bu sınav uluslararası bir dil sınavıdır. Bu sınavı kazanmak için daha önceden kurs görüp hazırlanmak gerekir. Bu sınav  zor bir sınavdır. Bu yüzden sınava hazırlanmak için özel ders almak gerekir. Birebir özel dersin faydaları çoktur. Özel ders, bu sınava hazırlanmada çok faydası olmaktadır.  Özel ders, kişinin performansını arttırıp sınava daha iyi motive olmasını sağlar. Ayrıca test usulü sınavlarda başarı oranı da yüksek olmaktadır. Özel ders verecek hocanın da iyi olması başarı şansını daha da arttırmaktadır. Özel ders veren bir öğretmen eğer iyi bir öğretmen ise sınavdaki başarı oranı en az %70 olur.

Bu yüzden bu dersi verecek güzel bir hoca bulmak gerekir. Tabi ki kaliteli hoca bulmak bu zamanda daha zor bir durumdur. Fakat bu işin piri olan iyi hocalar bulunmaktadır. Özel derse başlamadan önce, bu işin nasıl öğretildiğine, sınav tüyolarını bulmak gerekir. Çünkü sınav tekniğini, üslubunu bilmek sınavda insanın çok işine yarar.


IELTS özel ders alırken, geleceğe yatırım yapmak gerektiğini iyi bilmek gerekir. Çünkü bu sınav kazanıldığında ele alınacak belge ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok kariyer imkanının olduğunu bilmek gerekir. Ayrıca İngilizce dil sınavı da olduğu için İngilizceyi iyi bildiğinizi de kanıtlamış olursunuz. Özel dersin bir başka faydası da insanı böyle bir sınava iyi hazırlamasıdır.Her ne kadar başka imkanlar olsa da -birebir- özel dersin faydası sayılamayacak kadar çoktur. Üstelik özel ders almak sınavda başarı şansını çok daha fazla arttırmaktadır. En azından paranız bir kere gider. Ayrıca uluslararası sınavlarda uygulanan bir çok prosedürüde görmüş olursunuz. Daha başka zamanlarda girilecek sınavlarda da insanın çok işine yarar.

Fakat sınava hazırlık dersi  alırken, sıkılmadan, bunalmadan, dersleri aksatmadan disiplinli bir şekilde çalışmak gerekir. Çünkü aksatılacak bir ders pek çok konuyu ve o konuların içerdiği pek çok şeyi atlamak demektir. Böyle yapıldığı zaman konular karışmaya ve bir şey anlamamaya sebebiyet verilir. Bu ise işleri çıkmaza sokar ve sınav sürecini olumsuz şekilde etkiler. Hatta sınav kaybedilebilir. Onun için en başından itibaren işi sıkı ele almak ve düzenli bir şekilde hazırlanmak gerekir. Çünkü gerçekten de bu sınav zor bir sınavdır. Ayrıca kendinizin de en az 3-4 saat ders çalışmanız gerekir.

Yeterli altyapınız yoksa bu sınavda işiniz gerçekten çok zorlaşır. Özel dersi alırken size ders veren hocanız zaten size işin inceliklerini ve püf noktalarını öğretecektir. Bu önemli yerleri dikkatli bir şekilde takip etmek çok faydalıdır. Sınavda çok işinize yarar. Çoğu insan bu sınavı önemsemeden sınava girer ve tabi ki sınavı kazanamaz. Zanneder ki, ne varmış canım bu sınavı kazanamıyacak. Sınavın zor olmadığını çok kolay şekilde kazanılacağının sanır. Halbuki gerçekten altyapısı olmayan veya az bilen için çok-çok zor bir sınavdır. Akademik bir sınavı küçümsemek kadar büyük bir gaflet olamaz bir insan için.


Bir de  özel dersi kimden alacağınız önemlidir. Bu konu hakkında güzel bir araştırma yapılmalı ve hangi hocanın referansları ve öz geçmişi daha iyidir bakmak gerekir. Özellikle referanslarına bakmalı. Çünkü daha önceki öğrencilerin derslerinden memnun olması ve tavsiye etmesi önemlidir. Referansları çok ise bu hoca  özel ders vermeye ehil bir hocadır. Siz, siz olun sınava hazırlanırken özel olarak, özel ders almayı muhakkak düşünün. Başarı şansınız çok büyük olur. Muhakkak sınavı kazanırsınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir