Neden Ielts Özel Ders

Neden Ielts Özel Ders

Neden Ielts Özel Ders Konusunda Açıklama

1 –  Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

Neden Ielts Özel Ders

Neden Ielts Özel Ders almalıçünkü Ielts özel ders programları bire bir gerçekleştiğinden,bu programların uygulama aşamasında ,eğitim alan aday öğrencinin kişisel karakteri göz önünde bulundurularak ,kişiye özgü diğer bir değimle kişinin algılama yeteneğine , kapasitesine ve özelliklerine göre Ielts özel ders programı düzenlenir.

Kişiye özel bir biçimde gerçekleşen bu uygulama bazen daha önceden tasarlanır ve planlanır bazende eğitim başladıktan sonra, eğitmenin bilgi ve becerisine bağlı olarak onun tarafından, gelişen zaman ve ders aktiviteleri içinde belirlenir. Bu açıklamadan sonra halen .Neden Ielts Özel Ders  diye sormanın bir alemi var mı artıkZira, eğitim dışında ,öğrenci karşınızda yokken eğitim vermezken yapılan plan ve programlar,aday öğrencilerin her birinin karakteri bir birinden farklı olduğu için tutmayabilir.Çünkü her kişinin algılama becerisi bir birinden farklıdır.Bu gibi durumlarda,kişiye özgü  özel ders programının uygulaması tamamen eğitimi veren  eğitmeninin yeteneğine kalır.Programın özel ders alan aday öğrenciye uymayan yanlarını ,  eğitmen ders içinde uyumlu hale getirir.

Ielts özel ders almanın diğer yararlarından biride hiç kimsenin tahmin etmediği ve şüpheyle bakacağı bir konu olan finansal yanıdır.Her kes özel ders almanın çok pahalı olduğunu düşünerek,kalabalık gruplar şeklinde yapılan kurslara yönelir ama düşünemedikleri bir konu var ki onu açıklayalım : Kalabalık gruplar şeklinde yapılan bir ielts kursuna katıldığınız ve 30 derslik bir anlaşmayı 1500 lira karşılığında yaptığınızı var sayın.Yani 30 ders alarak 1500 lira ödenecek.İyide,kalabalık bir grupla yapılan bu 30 derslik eğitimi özel ders olarak aldığınızda alacağınız ders sayısı ancak ve ancak 15 ders olur.Zira,bire bir özel derslerde konular çok çabuk işlenir ve kalabalık gruplara oranla çok daha iyi özümsenir. İelts özel ders ücretinin 100 lira olduğunu varsaysak ,aynı dersleri aynı paraya çok daha kısa bir süre içinde ve çok daha kaliteli olarak alabilirsiniz.


ZZZ 26Sınav 4 ayaklı bir sınavdır.Reading,writing,speaking ve listening.Kalabalık gruplarla eğitim alındığında,bu 4 ayağın tamamını görmek zorundasınız.Oysa,  özel ders programlarında bu ayaklardan hangisinde yetersiz iseniz ve kendinizi tam hazırlanmış hissetmiyorsanız,sadece o modülle ilgili eğitim alabilirsiniz.Bu tür bir imkan ancak  özel ders programlarında mevcuttur .Kalabalık grup eğitimlerinde bunu yapamazsınız.

İelts özel ders programlarında,eğitimin yapılacağı gün ve saatleri aday öğrencinin bizzat belirleme imkanı vardır.Aday öğrenci günlük yaşamında her hangi bir değişikliğe gitmeden istediği gün ve saatlerde kendisinin boş zamanına denk getirerek eğitim alabilir.Oysa kalabalık grup eğitimlerinde,ders gün ve zamanı bellidir .Eğitim isteyen öğrenci o zaman ve güne uymak durumunda kalır.

 İelts özel ders eğitimi , öğrenme ve öğretme yöntemlerinden en etkili olanıdır.  Ielts eğitmeni , birebir eğitimde, ders boyunca bütün dikkatini öğrenci üzerinde yoğunlaştırma şansına sahiptir. Böylece eğitmen , öğrencinin öğrenme alışkanlıkları ve bilgi düzeyini rahatlıkla çözebilir ve ders programını ve eğitimin uygulanış biçimini  öğrenci odaklı olarak düzenleyebilir.

Özel ders eğitimi alan aday öğrenciler bu eğitimde verilenleri kendi uygun oldukları zaman ve süre içinde çalışırlar.Eğitmenler bir konunun öğrenci tarafından iyice özümsendiğine inandıktan sonra yeni konuların öğretimine geçerler. Özel ders programlarında aday öğrenciler bilmedikleri temel konularla yada eğitim sırasında verilenlerle ilgili bir sorunları olduğunda,rahatlıkla soru sorabilirler.

 

Ielts Özel Ders  ve Özellikleri:

*Bireysel  olması

* Doyurucu bir ders süresi 

* Güçlü bir öğretmen-öğrenci  bağı

*Öğrenciye özgü eğitim sistemi 

* Eğitmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi

*Daha iyi bir odaklanma 

* Dikkat sorunun çözümü

 

Ielts Özel dersin, öğrencideki yararları

*Sistemli bir eğitim

*Sorumluluk hissi 

* Soru sorabilme rahatlığı

*Kendine güven

*Derse olan ilginin artması

*Algının ve dikkatin artması

*Dersle ilgili  ön yargı azalması

* Başarı oranı yüksekliği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir