Özel Ielts Dersi

Özel Ielts Dersi Programı Hakkında Bilgi

Özel Ielts Dersi  Programı İçeriği

1 – Özel Ielts Dersi ( Özel Ielts Dersi, Birebir)
2 – Özel ıelts Dersi ( 4 Kişiden Kurulan gruplarla )

 

1 – ÖZEL IELTS DERSİ ( BİREBİR ÖZEL IELTS DERSİ ): Özel ders programına birebir tek başına  özel ders almak amacı ile iştirak eden öğrenci, programın ne zaman uygulanması gerektiğine, gün ve saatlerine kendi, karar verir. Öğrencinin verdiği bu karar biz uyarız ve onun istediği gün ve saatlerde ders yapılır. Öğrenciye bu tür bir ayrıcalık tanımamızın amacı, çoğu öğrenci ders aldığı zaman günlük yaşamında ders almaktan ötürü bir sıkıntı yaşar. yaşamında bazı değişiklikler yapma gereği doğar. Öğrenciye verilen bu ayrıcalık tüm bu sıkıntıların önüne geçer. Öğrenci hem gereksinimi olan dersi alır,  hemde normal sosyal yaşamına devam eder.

Birebir özel ders almak isteyen öğrencinin başarılı olabilmesi açısından kaç ders alması gerektiği, öğrencinin seviyesine ve sınavda elde etmek istediği NOTA bağlı olarak uzmanlar kurulu tarafından belirlenir.

Tüm bu hazırlıklardan ve tespitlerden sonra gerçek anlamda ” kişiye özgü  ve özel ders programı “ devreye girer.

2 – ÖZEL IELTS DERSİ (4 Kişiden Oluşturulan gruplarla ÖZEL IELTS DERSİ ): Eşit yada hiç olmazsa denk seviyede olan öğrencilerden seçilen 4 kişi ile gruplar kurulur.Kurulan bu gruplarda yer alabilir ve birebir ders kalitesine çok yakın özelliklerde eğitim alabilirsiniz.

Gruplar tamamen bilimsel ve eğitimsel amaçlarla 4 kişiden oluşturulur. Zira, 4 kişiden oluşturulan gruplarda, Ielts dersi yapmak kalabalık gruplarla yapılan derslere kıyasla çok daha olumlu sonuçlar verir.

Çünkü, grubun sayısı az olduğundan öğrenci anlamadığı bir şey olduğunda soru sorabilir ve yanıt alabilir. Oysa, kalabalık gruplarla gerçekleşen derslerde, kalabalık nedeni ile öğrenci bu imkanı bulamaz vede soru soramaz.

Dersleri veren eğitmen, mevcut sayısı az olunca, her bir öğrenci ile teker, teker ilgilenebilme fırsatını yakalar ve iletişim kurması kolaylaşır.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

 • Öğrenci hangi programda yer alırsa alsın, ”  SENET ”  yapılmaz. Ödemeler taksitle, öğrencinin belirlediği aralıklarla yapılır.
 • Akademik kelime sayısı, bu sayı sınavda başarılı olmada çok büyük bir önem taşır. Kim daha çok akademik kelime bilirse, bilenin sınavda bilmeyenlerden şansı daha fazladır. Bu nedenle, akademik kelimelerle ilgili özel olarak hazırlanmış alıştırmalar öğrencilere verilerek bu alıştırmaların tümünün tam olarak yapılması ve bitirilerek özümsenmesi istenir. Bu süreç öğrenci için zordur ve çok yakından izlenir. Bu izlemeler sırasında, öğrenci sürekli desteklenir.
 • Programların işlenme aşamasında, öğrenci dil  bilgileri dışında, ” Sınav Çözüm Teknikleri Eğitimi “ ile de desteklenir ve sınavda soruların doğru ve hızlı yanıtlanmasına destek sağlanır.
 • Programda görev alan ve ders veren eğitmenler, konusunda yıllar, yılı ders vermiş ve bu  konuda uzmanlaşmış gerçek  sınav hocalarıdır.


ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

 •  Öğrencilerin,  hazırlık aşamasında bol, bol akademik seviyede kitap, dergi, makale okumasında, sınavda ki okuma parçalarının çözümünü kolaylaştıran özelliği vardır. Onun için, çok, çok okumak sınav için yararlıdır ve işi kolaylaştırır.
 • Özel ders alın. Özel ders almaktan kaçmayın. harcananlar  nasıl olsa geri gelecek. Hemde konular çabuk biter ve zamandan çok kazanırsınız.
 • Katıldığınız ders programının dışında, akademik kelimelerle ilgili kişisel çalışmalar yapın. Sadece hocanın verdikleri ile yetinmeyin.
 • Sınava hazırlanırken mümkünse, şartlar elverişliyse, işi gücü bırakın. İşiniz, gücünüz ve mesleğiniz sadece sınav için çalışmak olsun. Bu şekilde başarı daha rahat  gelir.
 • Yeteri kadar çalışıp çalışmadığınızı merak ederseniz kendinizi yoklayın. Uyurken rüyanızda bile Ielts sınavına hazırlanmak için bir şeyler yapıyorsanız. çalışma temponuz elverişlidir.
 • Kız yada erkek arkadaşınızla buluşmayın. Aklınızı bu tür şeylere takmayın ve meşgul etmeyin.  Bırakın aklınız ve beyniniz berrak ve temiz kalsın. Sınavdan sonra.
 • Tüm bu çalışmalar süresinde, mutlaka kafanızı dinlendirmek için, en sevdiğiniz bir şeyle ilgilenerek kendinize zaman ayırın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir