IELTS Academic ve IELTS General Training

IELTS ACADEMİC VE IELTS GENERAL TRAINING SINAVLARI HAKKINDA BİLGİLER

 

IELTS Academic ve IELTS General Training, kullanıcı olmayanlardan uzman kullanıcılara kadar tüm yetenekleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi veya IELTS, anadili İngilizce olmayanlar için uluslararası standartlaştırılmış bir İngilizce dil yeterlilik testidir. British Council, IDP: IELTS Australia ve Cambridge Assessment English tarafından ortaklaşa yönetilir ve 1989 yılında kurulmuştur. IELTS, dünyanın en önemli İngilizce dil sınavlarından biridir.

IELTS, çoğu Avustralya, İngiliz, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda akademik kurumu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3.000’den fazla akademik kurum ve dünya çapındaki çeşitli profesyonel kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. IELTS, hem Birleşik Krallık içinde hem de dışında başvuran vize müşterileri için Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) tarafından onaylanan tek Güvenli İngilizce Dil Testidir. Ayrıca, TOEFL ve Pearson İngilizce Akademik Sınavı’nın da kabul edildiği Avustralya ve Yeni Zelanda’ya göçmenlik gereksinimlerini karşılar. Kanada’da IELTS, TEF veya CELPIP, göçmenlik dairesi tarafından kabul edilmektedir.