IELTS Listening Taktikleri

IELTS Listening TaktikleriIELTS LISTENING TAKTİKLERİ HAKKINDA BİLGİ

 

IELTS Listening taktikleri merkezimizdeki IELTS Listening Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Listening  Özel Ders programlarındaki IELTS Listening  özel DERS kampüsünde eğitimini verdiğimiz, IELTS sınavının  IELTS Listening kısmı öğrencilerin doğru IELTS Listening taktikleri uyguladıkları takdirde basit olarak IELTS Listening taktikleriyle yüksek puan alabilecekleri bir bölümdür. Öğrencilere yurt dışında üniversite okumak gibi pek çok imkanı sağlayan bu uluslararası sınav, kariyer gelişimi için de önem arz etmektedir. Öğrenciler bu sınavdan IELTS Listening Taktikleri ile başarılı oldukları takdirde pek çok üniversitenin dil konusundaki kabul şartını yerine getirmiş olurlar. Ayrıca IELTS sınavı popülaritesini son dönemlerde oldukça arttırdığı için yurt dışı staj başvurularında, iş başvurularında ve göçmenlik başvurularında da öğrencilerin karşısına çıkmaya başlamıştır.

 IELTS sınavının,   IELTS Listening kısmı 4 farklı bölümden meydana gelir. Bu sınav içerisinde her bölüm kendi içinde bazı zorluklar ve basitlikler barındırmakta. Öğrencileri en çok zorlayan bölümlerden bir tanesi de Listening bölümüdür. Öğrencileri oldukça yoran bir kısım olduğu söylense de bu kısım için IELTS Listening Özel Ders birimlerinde sunduğumuz IELTS Listening  Özel Ders programlarındaki IELTS Listening  özel DERS kampüsünde yapacağınız doğru taktikler sizlerin bu kısımdan istediğiniz puandan fazlasını almanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca IELTS sınavına her yıl on binlerce öğrenci başvuru yaptığı için IELTS Listening Taktikleri ile sınavdan yüksek puan almakta oldukça önemlidir.

IELTS  Listening sınavı taktikleri ile bu kısımdan ve genel olarak sınavın tüm genelinden yüksek bir puan alarak üniversitelerin dikkatini kolay bir şekilde çekebilirsiniz. Genel olarak 7.5 puan 8 puan aralığı tüm üniversiteler için yeterli olsa da doğru taktikler ile bu puanları kolay bir şekilde geçebilirsiniz. IELTS  Academy ekibi olarak sizlere IELTS sınavının Listening alanında IELTS Listening taktikleri ile yüksek bir puan almanız için dikkat etmeniz gereken ve uygulamanız gereken bazı taktikleri yazdık.

IELTS Listening Taktikleri İle İstediğiniz Puanı Alın

IELTS Akademik ve genel olarak 2 farklı sınavdan oluşmaktadır. Üniversite eğitimleri için akademik, diğer başvurular için genel sınav tercih edilmelidir. Adaylar ilk olarak hangi IELTS sınavına gireceklerini belirlemelidir. Daha sonra ise girecekleri sınavın süresinden içeriğine kadar genel olarak sınav hakkında IELTS Listening Taktikleri ile kendilerini bilgilendirmeli ve girecekleri sınavı iyi tanımaları gerekmektedir. Bu atacağınız ilk adım sizin sınava nasıl hazırlanmanız gerektiğine dair ve sınavdan nasıl başarılı olacağınıza dair sizlere ipuçları verecektir.

Her öğrencinin farklı çalışma ve anlama şekli olduğu için çalışma programını öğrenciler kendilerine en uygun şekilde belirlemelidir. IELTS Listening kısmı ile alakalı adayların en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi zamandır. Çünkü konulara çok iyi hazırlanmış olsanız da ya da çok iyi İngilizceye sahip olsanız da zaman konusunda sıkıntı yaşayıp sınavı yetiştiremediğiniz zaman bunların hiçbir anlamı kalmamaktadır. Listening kısmında iyi olsanız da bu becerinizi kısa zamanda yap yetkinliğini hazırlık dönemlerinde geliştirmelisiniz. Sadece Listening kısmı için değil aynı zamanda diğer tüm kısımlar için uygulayacağınız en iyi  taktiklerden bir tanesi bolca akademik yazılar okumak olacaktır.

IELTS Listening taktikleri arasında akademik makale okumak son derece önemlidir. Çünkü sınavda genellikle akademik makale ya da yazılar ile karışılacaksınız. Özellikle sınavın akademik kısmına girecek adaylar bu akademik dergi, makale ya da kitap okumaya oldukça özen göstermelidir. Listening için internet üzerinden farklı kaynakları bularak bu kaynakları zamana karşı çözün. Ayrıca çözme sırasında kendi anlayacağınız kısa notlar tutma konusunda bir taktik geliştirebilirsiniz. Ya da tüm bunlar ile uğraşmak yerine IELTS Academy gibi online kurslardan destek alarak istediğiniz puanı rahat bir şekilde elde edebilirsiniz.