IELTS NEDİR KONUSU

IELTS NEDİR KONUSU HAKKINDA AÇIKLAMALAR

IELTS NEDİR KONUSU ve IELTS NEDİR AÇIKLAMASI 

1 – IELTS Hazırlık Kursu ( Birebir IELTS Hazırlık Kursu )
2 – IELTS Hazırlık Kursu ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS Hazırlık Kursu)

IELTS Nedir ve Hakkında Bilinenler

IELTS nedir konusu üzüyorsa ve IELTS sınavına girmeniz gerekiyorsa, size en uygun IELTS sınavını seçmek ve mümkün olan en iyi IELTS puanını almanıza yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz.

Bu bölüm, IELTS hakkında daha fazla bilgi edinmenize, alıştırma sınavlarına hazırlanmanıza, IELTS‘in nasıl puanlandığını anlamanıza, faydalı ipuçları ve test tavsiyeleri almanıza ve IELTS sınavınız için rezervasyon yaptırmanıza yardımcı olacaktır.

IELTS öğretmeniyseniz, bu bölümde faydalı bilgiler ve destek bulabilir veya şu adresi ziyaret edebilirsiniz: IELTS’i öğretin sitenin bölümü. IELTS nedir konusunda fikir verebilir.

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), yüksek öğrenim ve küresel göç için dünyanın en popüler İngilizce dil yeterlilik testidir.

IELTS NEDİR ve Neden önemlidir?

Dünya çapında 11.000’den fazla kuruluş IELTS‘e güvenmektedir, bu nedenle sınava girdiğinizde dünyanın dört bir yanındaki eğitim kurumları, işverenler, hükümetler ve meslek kuruluşları tarafından tanındığından emin olabilirsiniz.

30 yıl önce dört beceri İngilizce sınavının öncülerinden biri olan IELTS, bugün İngilizce dil sınavı için standartları belirlemeye devam ediyor. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’taki hükümetler, göçmenlik başvurularını işlemek için IELTS kullanır.

Şu anda hangi kuruluşların IELTS‘i kabul ettiğini öğrenin.

 

IELTS NEDİR ve  nasıl çalışır?

IELTS, dünyanın önde gelen dil değerlendirme uzmanlarından bazıları tarafından geliştirilmiştir ve yeni işinizde veya yurt dışında eğitime yerleşmenizde başarı için gereken bütün İngilizce becerilerini test edecektir.

IELTS‘i aşağıdaki unsurlara göre değerlendirileceksiniz:

Dinleme
Okuma
yazı
Konuşuyorum

IELTS sınavının nasıl çalıştığını bildiğinizden emin olun ve IELTS sınav formatları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğru testi seçmek

Mevcut iki IELTS sınavı vardır – IELTS Academic veya IELTS General Training. Seçtiğiniz IELTS testi, yapmak istediğiniz şeye dayalı olmalıdır.

IELTS Academic – İngilizce dil yeterliliğinizin akademik bir ortam için uygun olup olmadığını ölçer. Akademik dilin özelliklerini yansıtır ve eğitime veya eğitime başlamaya hazır olup olmadığınızı değerlendirir.

IELTS General Training – İngilizce dil yeterliliğini pratik, günlük bir bağlamda ölçer. Görevler ve testler hem işyeri hem de sosyal durumları yansıtır.

Birleşik Krallık’ta çalışmak, yaşamak veya okumak için bir Birleşik Krallık vize başvurusunu desteklemek için IELTS sınavına giriyorsanız, Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) Akademik veya Genel Eğitim için IELTS‘e veya Yaşam Becerileri için IELTS sınavına girmeniz gerekebilir.

Hangisinin sizin için doğru IELTS testi olduğunu bulun.

 

IELTS nedir ve  sahibi kimdir?

IELTS, British Council, IDP: IELTS Australia ve Cambridge Assessment English’in ortak mülkiyetindedir.

IELTS sınavı hakkında daha fazla bilgi için sınav broşürümüzü ve adaylara yönelik bilgilerimizi PDF olarak indirin: