IELTS Özel Dersleri Faydalı Olabilir mi?

IELTS Özel Dersleri Faydalı Olabilir mi?IELTS Özel Dersleri Faydalı Olabilir mi? Sorusu

IELTS Özel Dersleri Faydalı Olabilir mi? DİYE SORANLARA YANIT

1 – Ielts Özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, kişinin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek için tercih edilen bir dil sınavıdır. En çok tercih edilen sınavlardan biridir ve dünya çapında sadece belirli şehirlerde yapılmaktadır. Dinleme, okuma ve yazma olmak üzere üç aşamada gerçekleşen bu sınav Akademik ve Genel IELTS olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Gelin bu sınav için özel dersin ne kadar faydalı olduğuna bir göz atalım.

IELTS sınavı Akademik ve Genel olmak üzere ikiye ayrıldığı için IELTS Özel Dersleri gibi profesyonel ve detaylı bir desteğe ihtiyacınız olacaktır. IELTS özel kursları, bu sınava hazırlanan öğrencilere IELTS Özel Dersleri ve koçluk da sunmaktadır. Bu sınavı diğer sınavlardan daha çekici kılan ise kağıt kalemle yapılması ve TOEFL sınavında olduğu gibi bilgisayar başında değil konuşma kısmının bir kişiyle konuşarak gerçekleşmesidir.

IELTS Özel Ders Müfredatı nasıl?

Okuma ve dinleme eksikliğiniz çok fazla ise IELTS özel dersleri bu eksikliği öncelikle kapatabilir. Okuma bölümünde karşılaşılan en büyük sorun uzun cümlelerin bölünememesi ve eksik kelimelerdir. Öncelikle uygulamalı çalışmalarla bu açığın kapatılması amaçlanmaktadır. Dinleme kısmına gelince en çok yapılan hata; telaffuz güçlüğü ve not alamama. Burada da kelime telaffuzlarına odaklanılarak öğrencilere not alma teknikleri öğretilir.

Ana zorlu kısımlar okuma ve yazmadır. IELTS eğitimi, en başından bu iki bölüm hakkında temel bir eğitim vermekle başlar ve bol bol sohbet içerir. Sürekli yazarak ve yazarak bu bölümde daha fazla ilerleme kaydedebilmeniz için sürekli yazma alıştırması yapmanızı sağlar.

IELTS özel dersleri, üç şekilde alır; uzun vadeli, kısa vadeli ve hızlandırılmış. Hiçbir kuş yüzmeye ve hiçbir balık uçmaya zorlanmaz. Tüm becerileri içeren IELTS Özel Dersleri programlarının yanı sıra belli bir beceriye odaklanan öğrenciler varsa o beceriye odaklanan dersler de vardır. Beceriye dayalı derslerde gerçek hayatta olduğu gibi okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerinde farklı beceriler kullanılmaktadır.

Kaç ders ve kaç ay gerektiği konusunda bir sorunuz varsa, IELTS özel dersleri için mevcut seviyeniz çok önemlidir. Çünkü bazı öğrenciler gelişimlerini bir haftada, bazıları ise üç haftada gösterir, yani bu tamamen sizin bilgi ve becerinize bağlıdır.

Çevrimiçi Özel Ielts Dersi Alabilir miyim?

IELTS Özel Dersi sadece bir ofis ortamında mı yoksa kurumsal ortamda mı verilmektedir? Evde internete giremez miyim? Bunun normal derslerden daha az bir şeyi var mı? Her ikisinin de faydaları eşit olur mu? Evet, IELTS özel kurslarının ister ofis ortamında ister online ortamda aynı faydayı sağladığını söylememiz gerekiyor.

Online olarak almak istediğiniz IELTS özel dersi için ayrıca yazma, dinleme, konuşma ve okuma bölümlerinden sadece birini seçerek ders alma imkanına da sahip olacaksınız. Böylece yalnızca bir beceri dersine odaklanabilirsiniz. Okuma ve konuşmada iyiyseniz, ancak yazma ve dinlemede çok eksikseniz, o zaman zayıf tarafınıza odaklanabilirsiniz.

Çevrimiçi IELTS özel derslerinin aşağıdaki faydaları da dikkate alınmalıdır. Sınava hazırlanma süreci herkesin bildiği gibi motivasyon gerektiren bir süreçtir. Büyük şehirlerde yaşayan öğrenciler sınav stresinin yanı sıra trafik stresi de yaşamak istemiyorlarsa online eğitim onlar için daha faydalı ve verimli olacaktır. Bu onlar için harika bir zaman ve enerji tasarrufu olacaktır.

IELTS özel derslerinin ana avantajı kalitedir. IELTS özel ders, farklı şehirlerde yaşayan ve İngilizce kursundan memnun olmayanlar için güzel bir fırsat sunuyor.

AKADEMİK IELTS  EĞİTİM olarak IELTS sınavına hazırlık aşamasında verilen derslerdeki eksiklikleri analiz ederek sizler için mükemmel bir IELTS Kursu programı hazırladık. İngilizce seviyeniz orta seviyede ise direkt IELTS soru analizi ile IELTS sınavlarına hazırlanabilecek ve başarı şansınızı artırabileceksiniz.