Ielts Özel Derste Karmaşa

Ielts Özel Derste Karmaşa Nasıl Önlenir ve Ne Yapılmalı ?

Ielts Özel Derste Karmaşa Problemi

1 –   Ielts özel ders ( Bireysel – Ielts özel ders )
2 –  Ielts özel ders ( 4 kişilik Gruplarla- Ielts özel ders )

IELTS  Özel Derste  karmaşa ders almak isteyen aday öğrencilerin büyük bir problemi haline geldi. IELTS özel ders almak için kurum,kuruluş yada hoca arayan aday öğrenciler IELTS  Özel Derste  karmaşa çıkması nedeni ile ne yapacaklarını şaşırmış durumda,Kime inanacaklarını ve güveneceklerini bilmez durumdalar.Zira,nereye baş vursalar her kes bu konuda uzman ve sütten çıkmış ak kaşık.Hiç hata ve eksikleri yok.Oysa,bu arada da sınava hazırlanarak geçen ve başarılı olanda yok denecek kadar az.Bu aday öğrencilere yol göstermek ve ne yapmaları gerektiğini anlatmak ve öğretmek gerek.Bu nedenle de Ielts Özel Derste, karmaşa hakkında ki bu yazı yazıldı.Bu yazıyı okuyanlar ne yapacakları konusunda kendilerine bir yol çizerek ve plan yaparak ona göre davranabilir.

IELTS özel derste Karmaşayı ,önlemenin ve doğru bir hoca yada kurum veya kuruluşun seçimi için,aday öğrencilerin iki yolu var.Biri sorgulama.İkincisi ise Tavsiye.

INTERNETTE SORGULAMA

Günümüzün en yaygın kullanılan iletişim ve bilgi arama aracı internet. IELTS sınavına girmek için hazırlık aşamasında kendisine özel  IELTS dersi verecek bir hoca arayan her kesin baş vurduğu ilk yol.İnternet elbette bu tür bir araştırmada çok önemli bir kullanım aracı ama unutulmasın ki internette faydalı bilgilerin yanında bilgi kirliliğinden kaynaklanan çok yanlış veriler de var.Aranılan IELTS özel ders hocası da bu yanlışlıkların içinde.Zira, özel ders vermek,daha doğrusu IELTS dersi veya eğitimi vermek o kadar kolay bir iş olmadığı gibi bu  bilgiye sahip olanların bile kolaylıkla becerebileceği bir iş değil. IELTS dersi vermek bilgi birikimi yanında çokta deneyim isteyen bir eğitim biçimi. IELTS  dersi verecek hocanın her şeyden önce İngilizce öğretmesini bilen biri ” olması gerekir.herkes bırakın IELTS i başka dallarda da bilgi veremeyebilir.Bu nedenle gerçekten, sınav hazırlığı konusunda uzman olan ,deneyimli, sınav teknik ve taktiklerini bilen ve bu bilgileri öğrencisine yansıtabilen hatta bir adım daha ileri gidersek öğrettiklerini öğrencisine içselleştirebilen bir hoca bulmak IELTS  Özel Derste  karmaşayı önlemek çok zor. Internette söylenen ve yazılan her şey doğru değil.Çok dikkatli olmakta yarar var.

TAVSİYE


IELTS  Özel Derste  karmaşayı önlemek için tavsiye ile IELTS özel ders veren bir hoca bulmak çok daha mantıklı ve tutarlı bir yol gibi görünse de bu yöntemde de sakıncalı durumlar var.Tavsiye edilen hocanın geçmiş başarılarını kanıtlayabileceği yada bizim anlamamızı sağlayacak bir yönü olmalı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir