IELTS SINAVI NEDİR

IELTS SINAVI NEDİR ve ne yapılması gerekir.IELTS SINAVI NEDİR ve ne yapılması gerekir.IELTS SINAVI NEDİR ve ne yapılması gerekir.IELTS SINAVI NEDİR KONUSU

1 – IELTS Sınavı ( Birebir IELTS Özel Ders )
2 – IELTS Sınavı ( 4 Öğrenci ile IELTS Özel Ders )

IELTS özel ders eğitim merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde hazırlanan IELTS özel ders programları ile  eğitimini verdiğimiz ; IELTS sınavı nedir yada Nedir IELTS sınavındaki , IELTS İngilizcenin ana iletişim dili olduğu bir ülkede eğitim almayı veya çalışmayı düşünen uluslararası adayların girmeleri gereken bir İngilizce dil sınavıdır. IELTS SINAVI NEDİR kapsamında  üniversiteye kabul için IELTS‘in kabul edildiği en popüler ülkeler İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada’dır. IELTS esas olarak, sınava girenlerin dört temel İngilizce dil becerisinde (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) iletişim kurma becerilerini ölçer. IELTS sınavı, IDP Education Australia ve Cambridge English Language Assessment tarafından müştereken sahip olunan ve yürütülen bir sınavdır. IELTS özel ders eğitim merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde hazırlanan IELTS özel ders programlarındaki IELTS sınavı nedir, nedir IELTS hakkındaki bu yazıda, IELTS uygunluk kriterlerinden IELTS‘e nasıl kayıt olunacağına, IELTS sınav tarihlerine ve IELTS için örnek kağıtlara kadar her şeyi size bildireceğiz..

IELTS sınavı nedir, nedir IELTS HAKKINDA BİLGİ. Bilgisayar tabanlı IELTS ve kağıt tabanlı IELTS vardır. IELTS bilgisayar tabanlı sınavını seçen sınava girenler, bir bilgisayarda Dinleme, Yazma ve Okuma bölümlerine girerler. Oysa Konuşma testi, eğitimli bir sınav görevlisi ile yüz yüze yapılır. Bilgisayar tabanlı IELTS ile, seçim yapabileceğiniz daha fazla sınav tarihi ve 3-5 gün içinde sonuç alınır. IELTS‘i kağıt üzerinde almayı tercih eden sınav katılımcıları , HB kurşun kalem veya tükenmez kalemle kağıt üzerinde Okuma , Yazma ve Dinleme bölümlerine girerler. IELTS SINAVI NEDİR de Oysa IELTS Konuşma sınavı, profesyonel bir IELTS sınav görevlisi ile yüz yüze yapılır.

 

IELTS Sınavı Neden Gereklidir?

IELTS özel ders eğitim merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde hazırlanan IELTS özel ders programları ile  IELTS sınavı nedir, nedir IELTS eğitimini verdiğim IELTS 2023 sınavı, Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelerde yurt dışında akademik amaçlar için olduğu kadar göç için de gereklidir. Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) tarafından hem Birleşik Krallık dışından hem de Birleşik Krallık içinde başvuran vize başvuru sahipleri için onaylanan tek İngilizce Dil Testidir ve IELTS SINAVI NEDİR sorusunun yanıtıdır.

IELTS Türleri

İki tür IELTS sınavı vardır: IELTS Academic ve IELTS General Training . Her iki IELTS sınavında da dinleme ve konuşma bölümleri aynıdır, ancak hangi sınava girildiğine bağlı olarak yazma ve okuma bölümlerinin konuları farklıdır. IELTS sınavlarının Okuma, Yazma ve Dinleme bölümleri, ara vermeden sınavın aynı gününde tamamlanır. Ancak Konuşma bölümü, diğer sınav tarihinden bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. Bu bilgi testi, test merkezinizden alınabilir. Okuyun:  Yurtdışında okumak için hangi kursa hangi sınav verilir

IELTS Akademik Sınavı

IELTS özel ders eğitim merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde hazırlanan IELTS özel ders programları ile  eğitimini verdiğimiz, IELTS Akademik, yurt dışında yüksek öğrenim veya mesleki kayıt için başvuranlar tarafından alınır.

IELTS Genel Sınavı

IELTS Genel Sınavı, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık gibi İngilizce konuşulan başlıca ülkelere göç etmek isteyenler tarafından alınır. Bu IELTS sınavına  ayrıca eğitim programlarına veya orta öğretime kaydolmak isteyenler veya İngilizce’nin iletişim için kullanılan ana dil olduğu bir ülkede iş deneyimi kazanmak isteyenler girer.