IELTS Writing ve Kişi Zamirleri

IELTS Writing ve Kişi ZamirleriIELTS WRITING VE KİŞİ ZAMİRLERİ KONUSU

IELTS Writing ve Kişi Zamirleri Konusu Hakkında Açıklama 

1 – Ielts özel Ders ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 – Ielts Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Özel Ders )

IELTS WRITING ( essay ) ve Kişi Zamirleri yazım merkezimizdeki IELTS WRITING ( essay ) ve Kişi Zamirleri yazım birimlerimizde yer alan IELTS yazma  IELTS WRITING ( essay )  ve Kişi Zamirleri bölümününde Teknik Açıdan IELTS WRITING VE KİŞİ ZAMİRLERİNİN   kullanılıp kullanılmayacağı sorulur ayrıca, IELTS Writing eğitim merkezimizdeki IELTS Writing  birimlerimizde düzenlenen  IELTS WRITING ( essay programlarında sınava hazırlanan öğrencilerce sıkça IELTS WRITING VE KİŞİ ZAMİRLERİNİN ne olduğu da sorulan bir sorudur.

Kişi zamirleri ” ben “, ” sen “, ” biz ” ve ” onlar ” gibi kelimelerdir .

Bazı insanlar IELTS Writing ve Kişi Zamirlerinin  IELTS denemelerinde kullanılmaması gerektiğine inanıyor çünkü IELTS denemeleri ‘ akademik ‘ ve akademik yazılarda bu tür  IELTS Writing ve Kişi Zamirlerinin  kullanılması genellikle tavsiye edilmiyor.

IELTS Writing ve Kişi Zamirlerinin yazımda kullanılmaması doğrudur, ancak IELTS, IELTS WRITING ( essay ) üniversitede makale yazmak veya bir dergi için araştırma makalesi yazmakla aynı şey değildir .

Üniversitede makale yazarken referans alacağınız kitap ve dergiler olacak, atıf ve referans kullanmanız gerekecek.

Bir IELTS WRITING ( essay, IELTS denemesinde bu kaynaklardan hiçbirine sahip değilsiniz – sadece kendi deneyiminiz (ve 40 dakika!) var.

Dereceli puanlama anahtarının her soruda belirttiği gibi, bu deneyim ve bilgiden yararlanmanız beklenmektedir:

“Cevabınız için IELTS WRITING ( essay ) de nedenler belirtin ve  kendi  deneyim veya bilginizden ilgili örnekleri  ekleyin ”

IELTS denemelerinde IELTS WRITING VE KİŞİ ZAMİRLERİNİ kullanman yasak olsaydı bu şekilde yazılmazdı.

Bu yüzden kendi ülkenizden, hatta ilgiliyse kendi kişisel deneyiminizden bir örnek vermek isteyebilirsiniz.

Ayrıca, fikrinizi soran bazı görevler kişiseldir:

“Ne ölçüde   katılıyorsunuz ya da katılmıyorsunuz? ”

“Her iki fikri de tartışın ve  fikrinizi  belirtin”

Dolayısıyla, bir IELTS makalesinin akademik bir tarzda olması gerekse de, ortalama akademik yazınızla tamamen aynı değildir ve şahıs zamirlerinin kullanımıyla daha kişisel olabilir.

Denemelerde şahıs zamirlerini nerede ve ne sıklıkla kullanabilirim?

IELTS WRITING ( essay ) yazım merkezimizde bu yüzden IELTS denemelerinde şahıs zamirlerini kullanmakta bir sakınca yoktur, ancak aşırıya kaçmamalısınız. Bunları sonuna kadar kullanmaya başlarsanız, makaleniz akademik tarzını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır .

Ancak gerektiğinde birkaç kez kullanmak sorun değil. Örneğin, fikir vermek için bunları girişteki tez cümlesinde kullanmak isteyebilirsiniz:

” Bence öğrenciler okul üniforması giymek zorunda kalmamalı”.

” Öğrencilerin okul üniforması giymeleri gerektiğine  inanmıyorum”.

”  Aşağıdaki nedenlerle okul üniforması giymenin gerekli olduğunu kabul ediyorum” .
IELTS için denemelerde şahıs zamirlerini kullanmanın bir başka avantajı da fikrinizi çok net ifade etmesidir .

Denetçi, fikrinizin ne olduğunu açıkça görebilmeyi bekleyecektir (fikir yazılarında). Kişisel olmayan bir dil kullanırsanız, IELTS sınavı görevlisinin bunun sizin fikriniz olduğunu anlamama olasılığı vardır .

Bu kesinlikle kullanmadığınız için şahıs zamirlerini kullanmanız gerektiği anlamına gelmiyor, ancak daha düşük seviyeli bir yazarsanız, fikrinizin ne olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyuyor, böylece yanlış anlaşılmalar olmuyor.

Bu örnek sonuca bakın – IELTS WRITING ( essay ) de yazarın pozisyonunun ne olduğu çok açık ve hiçbir yanlış anlaşılma olmayacak:

Her ne kadar özel olarak finanse edilen araştırmalar için tüm fırsatları ortadan kaldırmak gerçekçi olmasa da, bunun izlenmesi ve kontrol edilmesinde ana sorumluluğun hükümetlere ait olması gerektiğini  savunuyorum  . Gelecekteki araştırmaların etik ve üretken olmasını sağlamak için güçlü kontroller ve dengeler kurulmalıdır.